Zvyšte šanci na prodej svého domu díky těmto trikům

Prodej domu není nikdy jednoduchou záležitostí. Pokud z něj však chcete vyjít se ctí (a s maximálním finančním ziskem), vyplatí se věnovat celému procesu trochu času.

Průměrně se rodinné domy na prodej v inzerci realitních kanceláří objevují po dobu šesti měsíců. A má to svůj dobrý důvod. Obvykle totiž nějakou dobu trvá, než narazíte na toho správného zájemce. Rozhodně se však na něj vyplatí počkat. A jak se připravit, aby bylo vše v pořádku?

Nahlédněte do katastru a upravte nesrovnalosti

Je až neuvěřitelné, jak často prodej domů komplikuje řehtání úředního šimla. Pojistěte se proto předem. Zkontrolujte katastrální mapu a ověřte si, zda zapsaný vlastník a další náležitosti odpovídají aktuálnímu stavu vaší nemovitosti.

A pozor si dejte i na legalizaci všech přístupových cest k pozemkům, výjezdů ze zahrady apod. Pokud se nemůžete dohodnout např. s majitelem sousedního pozemku, nechte vše zařídit soudní cestou. Ovšem prodávat nemovitost s nedořešeným přístupem určitě nemůžete.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčovna elektrocentrál v Brně: Spolehlivá energie na zavolání

Dejte si pozor i na dobrý odhad ceny

Střílet částku za prodej domu jen tak naslepo se rozhodně nevyplácí. Bylo by chybou orientovat se jen podle nabídek realitních kanceláří. Ceny na jejich stránkách totiž vůbec nemusí odpovídat tomu, za kolik se nemovitosti reálně prodaly.

Jak prodat dům bez zbytečných dohadů

Každá nemovitost má nějaké své mouchy. Vaším úkolem je seznámit se s nimi dřív, než potenciální zájemci. Můžete tak už dopředu nastavit cenu na přijatelnou úroveň a připravit se na všechny eventuality. Nemůže se vám tedy stát, že se šťastní majitelé po několika měsících ozvou s nějakou reklamací. Na technickou inspekci si samozřejmě vždy pozvěte odborníka.

Připravte nemovitost na prodej

Pro prodej rodinného domu platí jednoduché pravidlo – ty prázdné vybavte nábytkem, ty přeplněné naopak vystěhujte. Vzbudíte tak v zájemcích jen ten nejlepší dojem, což se projeví na rychlosti prodeje i na konečné ceně.

Key House House Keys Home Estate  - qimono / Pixabay
Zvyšte šanci na prodej svého domu díky těmto trikům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *