Jak zvládnout rekonstrukci vašeho bydlení s grácií

Stěhujete se do nového, počítáte však s tím, že nemovitost bude nutné ještě rekonstruovat vzhledem k jejímu technickému stavu? Nebo prostě jen váš budoucí domov neodpovídá vaší představě, takže budou nezbytné stavební úpravy? Jak zvládnout rekonstrukci s přehledem?

Jak na efektivní rekonstrukci a stěhování

Hlavními strašáky jsou pro každého majitele bytu či domu samozřejmě čas i peníze. Vidině nenadálých výdajů a stále odkládaného stěhování se ale dá předejít. Zásadním bodem je: Buďte realisté. Pohybovat se můžete v rovině těch financí, které máte. Sestavte si rozpočet, ať si uděláte představu o tom, kolik si můžete dovolit investovat. Pozor, šetření za každou cenu se rozhodně nevyplácí.

Kvalitní materiály usnadní práci

Nové materiály a technologie mají svoje opodstatnění jednak co do kvality a jednak i vzhledem k jejich životnosti v čase. Nenechte se mást, vidina že alespoň ušetříte na levných obkladech, ke kterým výrobce doporučuje to nejdražší lepidlo, zatímco vy se rozhodnete koupit jiné, se vám může stát osudnou.

Přečtěte si zajímavý článek:  Při rekonstrukci domu nezapomínejte na důležité zateplení

Čas vám zase ušetří plánování. V případě většího počtu úkonů je vhodné postupovat od bourání a přípravných prací, výměnu oken, přes elektroinstalace, rekonstrukci topení, vodoinstalace, po zednické práce. Dále si případně pozvěte malíře, obkladače, zadejte elektromontážní práce a celý proces ukončete podlahami a dveřmi či okny.

Jak si vybrat spolehlivého řemeslníka

Druhým důležitým bodem jsou spolehliví řemeslníci. Pokud si je budete sjednávat na každou výše zmiňovanou činnost, čeká vás hledání, telefonování a ověřování referencí. Navíc musíte zajistit, aby na sebe jejich příchody navazovaly, což nemusí být vždy vzhledem k volným termínům pro zakázky zcela reálné. Ti, kteří poskytují například zednické práce v Praze, mohou v určitých obdobích být mimořádně vytíženi. Sami si proto musíte rozhodnout, jestli je pro vás přednější čas nebo spíše co nejnižší výsledná cena.

Foundations Reinforced Concrete - sferrario1968 / Pixabay
Jak zvládnout rekonstrukci vašeho bydlení s grácií

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *