Výhody podlah ze dřeva vás ohromí

Ne. nemáme na mysli ty plovoucí, které dnes najdete snad v každé druhé domácnosti. Dnes vám chceme představit výhody podlah, vytvořených ze skutečně poctivého masivního dřeva. Potěší vás totiž nejenom svým vzhledem, ale i užitnými vlastnostmi.

A dopřát si je můžete v celé řadě provedení. Zatímco ještě donedávna bylo jejich použití omezeno jen na dub, buk nebo odolné exotické dřeviny, moderní technologie nás těchto úzkých profilů použitelnosti spolehlivě zbavují.

Dřevo vás nikdy nebude studit

Hlavní užitečnou vlastností dřevěných podlah je rozhodně jejich tepelná vodivost. Umí v sobě totiž teplo doopravdy udržet (což se o linoleu, dřevotřísce a obdobných materiálech rozhodně říci nedá). Potěší vás tedy i ve chvíli, kdy rádi chodíte bez bot. A jako bonus poslouží i jako skvělé médium při pokládce podlahového topení.

Room Wood Floor Shadow Interior - 7089643 / Pixabay
7089643 / Pixabay

Podlahy ze dřeva snadno pravíte

Jde o další velmi oceňovanou vlastnost. Když se totiž dřevěná podlaha jakkoliv poškodí, její oprava je opravdu snadná. Stačí totiž, pokud ji jednoduše zbrousíte a žádné vrypy ani kupříkladu vylitý olej už nebude patrný. Na závěr ji stačí ošetřit šikovným nátěrem a sjednotit tak nově opravované místo s jeho okolím. A nikdo nepozná, že se vaší podlaze něco stalo.

Dlouhé celky dřeva značí kvalitu

Zajímá vás, podle čeho se orientovat při výběru podlahy? Pak vám prozradíme, že všeobecně platí to, že čím delší jsou používaná prkna, tím lepší vlastnosti vaše podlaha bude mít. Nezavrže, jen tak se nepoškodí, a navíc bude vypadat dobře. A o to by vám mělo jít především.

Dbejte také na širokou možnost výběru, která vám umožní ladit vaši novou podlahu kupříkladu s okny nebo starožitným dřevěným nábytkem. Jedině tak docílíte po všech stránkách harmonického interiéru, v němž se budete jednoduše cítit dobře a komfortně.

Floor Parquet Wood Build Live - Urban_JM / Pixabay
Urban_JM / Pixabay

One thought on “Výhody podlah ze dřeva vás ohromí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *