Prodej nemovitosti – proces v pár krocích, realita je ovšem jiná

Prodej nemovitosti je v životě jeden z nejvíce obávaných kroků všech vlastníků nemovitostí. Každý majitel si nepřeje nic jiného, než aby právě jejich prodej byl bezproblémový.

Pokud máte zájem uskutečnit prodej nemovitosti za maximální možnou tržní cenu, je potřeba si připravit kvalitní marketingový neboli prodejní plán. Jak takový plán připravit? Rozhodně tomu věnujte svůj čas, pokud tento krok podceníte, můžete tvrdě narazit.

Využijte na maximum marketingové nástroje

Mezi tyto nástroje patří například realitní servery, sociální sítě, internetová prezentace a off-line marketing. Do off-line marketingu se počítají tyto nástroje: vyvěšení reklamního banneru, letáčky s prodávanou nemovitostí a mnoho dalších off-line kampaní.

Rozhodně nepodceňujte ani fotografie své nemovitosti. Neuklízený byt odláká potenciální zájemce během krátké doby. Před focením nemovitostí řádně ukliďte, klidně tomuto kroku věnujte celý den. Nic neodradí zájemce tak moc, jako špatně představená nemovitost.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčovna elektrocentrál v Brně: Spolehlivá energie na zavolání

Zájemci to jen začíná

Ozývají se vám první zájemci? Připravujete se na prohlídky? Zkuste si potenciální zájemce na prohlídky zvát za denního světla, aby měli dostatečnou možnost prohlédnout si nemovitost. Máte kupujícího, který má vážný zájem o vaši nemovitost? Dbejte na to, aby smlouvy byly kvalitně a srozumitelně sepsány. Nedoporučujeme si smlouvy stáhnou z internetu. Pokud jste nezapojili do procesu realitní kancelář nebo makléře a trváte na tom, že si celý proces vyřešíte sami, abyste ušetřili, tady vás zastavíme.

Šetřit se nevyplatí

Jestliže jste narazili na kupce, vyhledejte kvalitního právníka, který vám sepíše smlouvy. U některých věcí rozhodně nešetřete, v budoucnu by se vám to nemuselo vyplatit. Nemá váš zájemce dostatečnou hotovost a využije tak financování formou hypotéčního úvěru? Proveďte úschovu kupní ceny, abyste vy i kupující byli v bezpečí. V dnešní době je možnost vybrat si celkem ze tří variant: advokátní úschova, notářská úschova a vázaný účet v bance.

Pozor! Po převedení vlastnictví ještě není proces dokončený

Je potřeba vypracovat přiznání k dani nabytí nemovitosti, které má na starosti kupující a podat jej na Finanční úřad. Vy, jakožto bývalý vlastník, musíte převést měřiče energií na nového majitele. V neposlední řadě odhlásíte vlastnictví na finančním úřadě, abyste nemuseli platit každoroční daně z nemovitostí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Využijte plný potenciál své zahrady s produkty od Skluzavky.cz
House The Roof Of The Tile Building  - JerzyGorecki / Pixabay
Prodej nemovitosti – proces v pár krocích, realita je ovšem jiná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *