Bojíte se o chalupu? Zkuste elektronický dohledový systém

Podzim a zima je tradičním obdobím, kdy narůstá počet vloupání do soukromých chalup a chat. Důvod je nasnadě – opuštěný objekt je snadným cílem.

Elektronický dohledový systém zabrání krádeži vašeho majetku

Na území celé České republiky v této „sezóně“ dojde asi k pěti tisícům vloupání do rekreačních nemovitostí, z toho asi čtvrtina připadá na oblast Středočeského kraje. Při takové četnosti je bohužel velká pravděpodobnost, že se taková nepříjemnost stane právě vám. A proto je samozřejmě třeba se proti tomu nějakým způsobem účinně bránit.

Zabezpečení by mělo být trojího druhu:

  •  preventivní (zámky, alarm, okenice, mříže a podobně),
  • detekční (kamery, detektory pohybu),
  • následné (pojištění majetku).

Pojďme se tentokrát zaměřit na druhou oblast – detekci. Čím vším se lze při narušení prostoru nenechavci bránit?

Kamery patří mezi základní zabezpečovací prvky

Důležitý je model s nočním viděním a bezdrátovým připojením přes Wi-Fi (i když tato funkcionalita je na chalupách často relativně nesnadno dosažitelná, řešení ale existuje, viz níže). Příkladem budiž model TP-Link NC220, který je přímo určený k ostraze majetku. Tuto kameru je možné dálkově ovládat přes internet nebo mobilní aplikaci, která spolupracuje se systémy Android a iOS.

Přečtěte si zajímavý článek:  Plastové popelnice a jejich využití

Druhou složkou celku je mobilní modem s Wi-Fi, který zajišťuje připojení takové kamery k internetu. Takový modem by měl disponovat směrovačem a měl by být kompatibilní s mobilními sítěmi 3G nebo 4G. Zde lze využít například řešení v podobě přenosného Wi-Fi hotspotu se 4G modemem TP-Link M7350.

Pro jeho plné využití je samozřejmě nutné disponovat potřebným signálem v dané lokalitě. Model lze využít pouze pro kamerový systém, což zajišťuje jeho nedetekovatelnost zařízeními zlodějů.

Funkčnost obou těchto článků systému samozřejmě závisí na dodávce elektrického proudu. Ta může být přerušena, ať už zásahem vyšší moci nebo udržovacími pracemi na rozvodové soustavě. Pro tento případ existují dvě možnosti řešení, a sice záložní zdroj s akumulátorem, nebo solární články pro napájení nízkonapěťového akumulátoru, jenž se postará o chod obou zařízení.

Remote Working Freelancer Network  - kreatikar / Pixabay
kreatikar / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *