Zahradní nábytek z palet nesedne každému. Jak jej lze vyšperkovat?

Opravdu ultramoderní trend v oblasti zahradního nábytku představuje nábytek vyrobený z přepravních palet. Ty jsou dostatečně bytelné, aby unesly i těžší uživatele a přitom dostatečně lehké, aby s nimi bylo možno manipulovat. Zahradní nábytek z palet milují mladí i staří a lze jej libovolně skládat do praktických sestav na míru.

Nábytek z palet to není jen postel

Někteří mají možná zkušenost s praktickou postelí, která vznikne tak, že se přirazí několik palet k sobě a na ně se položí matrace. Vše je rychlé, levné a na první pohled to vypadá i moc dobře. Palety lze ale využít i jinak. Je možné s nimi pracovat a přizpůsobit si je na míru sebe i prostoru. Zahradní nábytek z palet tak představuje další možnost, jak tento neobvyklý materiál prakticky využít. Co všechno lze z palet v oblasti zahradního nábytku vyrobit? Kromě klasických stolů, lavic na sezení či pohodlných lenošek uděláte z palet snadno také police anebo třeba patrový květináč na pěstování bylinek. Stačí trochu kutilského umu a dostatek fantazie. Palety je možno využít tak jak jsou, vcelku, anebo si z nich vypůjčit pár prkýnek a opracovat zvlášť do požadovaných tvarů a předmětů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Ratanový nábytek do interiéru

Nevíte, kudy do toho?

Jestliže máte chuť se pustit do práce a vyrobit si vlastní zahradní nábytek z palet, ale nevíte, čím začít, porozhlédněte se po okolí. Možná už to někdo vyzkoušel a dokáže vám poradit. Anebo se přidejte k workshopu o výrobě nábytku z palet a zjistěte, kde jsou vaše limity. Třeba zrovna vy přijdete na nové využití tohoto materiálu a vlastníma rukama vykouzlíte něco, co nikdo před vámi ještě nezvládl.

Nábytek z palet si můžete koupit

Líbí se vám tento nápad a rádi byste doma měli dokonalý designový nábytek vyrobený ze starých palet, ale chybí vám šikovnost a koneckonců i ten zdroj levných palet? Venkovní nábytek vyrobený z palet si můžete klidně i zakoupit již hotový. Jestliže chcete alespoň trochu přiložit ruku k dílu, pořiďte si tento nábytek v surovém nenatřeném vzhledu a barevně si ho dolaďte podle svých představ. Nábytek z palet můžete samozřejmě doplnit také různými poduškami a podsedky, které lze vyrobit na míru anebo opět zakoupit. Právě díky nim získáte opravdu pohodlné a jedinečné posezení, které lze navíc na zimu rozložit a uskladnit třeba ve dřevníku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vyzkoušeli jsme vestavěné skříně z Polska. Vyplatí se jejich pořízení?
Chair Garden Green Garden Furniture - danielkirsch / Pixabay
Zahradní nábytek z palet nesedne každému. Jak jej lze vyšperkovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *