Bojíte se živelné pohromy? Pojistěte si nemovitost ve výstavbě

I když to může na první pohled vypadat tak, že člověk má obrovskou moc a může prakticky všechno, tak opak je pravdou. Matka příroda má stále obrovskou moc a sílu. Nemusí se nám to sice líbit, ale čas od času nám příroda dá jasně najevo, že na planetě Zemi je pánem stále ona. Živelné pohromy se bohužel stávají a my se na ně můžeme pouze dobře připravit. Pokud zrovna stavíte nový rodinný dům, neměli byste zapomínat na kvalitní pojištění, protože jinak o střechu nad hlavou můžete přijít.

Proč vyzkoušet pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti ve výstavbě se rozhodně vyplatí, protože jednoduše nevíte, co si na vás příroda v nadcházejících týdnech připraví. S kvalitně sjednaným pojištěním jste ochráněni před základními katastrofickými riziky. Pojištění tak zahrnuje například rozbité okno z jakéhokoliv důvodu, škody způsobené zvěří nebo odcizení stavebních součástí a materiálu, což se vám na probíhající stavbě může stát celkem snadno. Míchačka nebo dlažební kostky jsou dnes u zlodějů žádaným artiklem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Rychlá a spolehlivá instalatérská pohotovost Tlakar.cz

Co všechno si lze pojistit?

V rámci pojištění nemovitosti si u renomované pojišťovny můžete pojistit nejenom nemovitost ve výstavbě, ale také další věci nebo stavby. Dobře sjednané pojištění se totiž může vztahovat například na rodinný dům, byt v osobním vlastnictví nebo trvale obydlenou či rekreační domácnost. Dále si můžete pojistit vybavení kanceláře nebo ordinace, bazény a vířivé vany, a dokonce tepelná čerpadla. U nich se pojištění určitě vyplatí, protože jejich pořizovací cena není zrovna nízká.

Kde si pojištění sjednat?

Pojistit byste se měli nechat pouze u renomované, a hlavně zavedené pojišťovací společnosti. Jenom tak máte stoprocentní jistotu, že v případě pojistné události uvidíte smluvenou náhradu škody. Renomovaná pojišťovna navíc umožňuje sjednání produktů přes internet. Jednoduše si tak pojistěte stavbu online, aniž byste museli ztrácet čas čekáním fronty na pobočce. Měsíčně placené pojistné pak závisí především na rizikovosti a také na velikosti pojišťovaného objektu.

Chcete-li mít v průběhu výstavby vysněného domečku klidnější spaní, sjednejte si kvalitní majetkové pojištění, které se vztahuje také na nemovitosti ve výstavbě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *