Vybíráme nový bazén na vaši zahradu

I vy sami považujete spojení s přírodou za neuvěřitelný relax? Spojení vody, přírodní zeleně, horkých letních dnů a to vše v pohodlí vašeho domova. Toto všechno si dokážete vy samy doma pořídit. Bazén ve vaší zahradě vám bazén vám poskytne osvěžení a skutečný odpočinek.

Na tvaru bazénu záleží

Bazény se vyrábějí v různých designech a velikostech. V nabídce jsou kruhové bazény, oválné bazény a samozřejmě i betonové bazény. Při kulatých bazénech se jejich hloubka pohybuje od 0,9 m, 1,2 až do 1,5 m. Průměr je v rozhraní 3 až 8 m. Kulaté bazény jsou velmi praktické a jejich samotná instalace je také velmi jednoduchá.

Oválné bazény se skutečně hodí do každé zahrady a už na první pohled zaujmou každého a současně dodají pocit elegance a luxusu. Vyrábějí se v rozměrech: hloubka 1,2m nebo 1,5m, jejich šířka se pohybuje v rozmezí 3 až 5 a samotná délka je 5 až 11 metrů. Betonové bazény mohou mít různé tvary a stejně je najdeme i v různých rozměrech. Jejich samotná konstrukce je tvořena železobetonovou vanou. Zvláštností betonových bazénů je právě jejich dno, které může být buď rovné, nebo může být i dno s proměnlivou hloubkou.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak přistupovat k zálivce zahrady, abyste nepřicházeli o vodu?

Z jakého materiálu jsou vyrobeny stěny bazénu?

Stěny bazénu tvoří ocelová konstrukce, která je ošetřena vícevrstvým antikorozním nátěrem. Na konstrukci samotného bazénu se z nitra vkládá termoplastická PVC fólie. Stavba a konstrukce bazénu je velmi jednoduchá a váš bazén může být osazen kompletně na povrchu, částečně zapuštěný nebo i úplně zapuštěný do terénu. Stejně jako tvar si můžete vybrat i zbarvení vašeho bazénu. Na výběr je celá škála fólií v různých barvách modré, mramorové nebo i dalších barvách včetně dekorativních lemů. Vybrat si můžete skutečně i z různých tvarů a velikostí.

Dalším velmi důležitým pro váš bazén je i jeho samotné umístění. Nejideálnějším místem je sluneční závětrná strana za vaším domem. Stejně je velmi důležité abyste při koupání a relaxování měli své soukromí a také abyste byli chráněni před zvědavými pohledy a hlukem. To můžete docílit vyšším oplocením, ale i živým plotem ze vždy zelených rostlin.

Toy Pool Water Dolphin Fish Fin  - hhhyyylllas / Pixabay
hhhyyylllas / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *