Osvětlení do vestavěné skříně přináší celou řadu praktických výhod

Každý z nás jistě zažil situaci, kdy ve večerních či nočních hodinách anebo za snížené viditelnosti musel sáhnout do klasické či vestavěné skříně pro oblečení anebo obuv. Najít v klasické či vestavěné skříni nějaké oblečení po tmě je však úkol hodný slavných románových detektivů či vyhlášených mágů. Proto je dobré pořídit si do vestavěných skříní také osvětlení.

Svítíš, svítím, svítíme, jak, to ještě řešíme

Osvětlení vestavěných skříní není radno z ryze praktických i bezpečnostních důvodů podceňovat a je také nutné si dobře rozmyslet, jaký typ osvětlení si do vestavěných skříní pořídíme a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Na trhu najdeme řadu specializovaných firem zabývajících se výrobou a prodejem nejen vestavěných skříní samotných, ale i jejich příslušenství. Jak správně instalovat do vestavěných skříní? Na tuto otázku se pokusím odpovědět v následujícím odstavci.

Dress Shirt Department Store Rack  - hapis / Pixabay
hapis / Pixabay

Budiž světlo, ale jaké?

Jednou ze složek vnitřního vybavení klasických i vestavěných skříní, kterou bychom neměli podceňovat, je osvětlení vnitřního prostoru nejen skříně samotné, ale i šuplat, proto je třeba výběru vhodných svítidel věnovat mimořádnou pozornost.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nechte se inspirovat kvalitním ratanovým nábytkem

K dostání je široká škála svítidel, která lze zabudovat jak do klasických, tak do vestavěných skříní od zářivkových a halogenových až po moderní LED osvětlení, které je vhodné zejména do vestavěných skříní, LED diod anebo osvětlených šatních tyčí. Důležitý je nejen výběr kvalitního osvětlení do vestavěné skříně, ale i jeho správná instalace.

Podívejme se proto nyní, jak správně nainstalovat osvětlení do vestavěných skříní.

Práce kvapná málo platná aneb Jak instalovat a neprodělat

Instalace osvětlení do klasických i vestavěných skříní je složité, proto je třeba při jeho výběru a následné montáži do vnitřku skříně dbát na následující pravidla: osvětlení instalované do klasických i vestavěných skříní by mělo být opatřeno certifikátem, jenž potvrzuje, že daná svítidla mohou být instalována na a do hořlavých materiál, svítidla by měla být situována tak, aby tok světla dosahoval povoleného limitu vzdálenosti od uskladněných věcí, a samozřejmostí by mělo být provedení instalace kvalifikovaným elektrotechnikem.

Nesprávná instalace osvětlení do klasických i vestavěných skříní může způsobit velké škody na majetku a pořádně vám provětrat peněženku, proto bychom se při výběru a instalaci osvětlení do vestavěných skříní měli řídit heslem dvakrát měř a rozmýšlej a jednou instaluj.
Clothing Stock Music Final Sale  - moritz320 / Pixabay
moritz320 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *