Nechte se inspirovat kvalitním ratanovým nábytkem

Papasany jsou kulatá ratanová křesla, jejichž popularita v posledních letech značně stoupá. V současné době jsou k dostání jak papasany z ratanu umělého, tak i toho přírodního. Primárně papasany slouží k odpočinku a relaxaci v domácnosti, ale i například na zahradě. Ačkoli jsou prostorově mnohdy poměrně objemná, jejich přemístění není vůbec náročné vzhledem k jejich poměrně nízké váze.

Naprosto nezbytnou součástí papasanu je i vhodné polstrování, které zaujímá prakticky celou sedací část křesla a tak se značně podílí na jeho pohodlnosti v rámci dlouhodobého sezení.

Ratanový papasan

Ratanové papasany jsou velice pohodlné, komfortní a ať už je umístíte kamkoli, rozhodně nezůstanou bez povšimnutí. Hodí se prakticky do každého interiéru, do vaší domácnosti vnesou kousek exotického a teplého nádechu. Nedílnou součást papasanu tvoří právě polstrování, které navíc dotváří konečný vzhled. Vyberete-li elegantní, nadčasové a střídmé polstrování, papasan se bude hodit i do moderních domácností, kde svým naprosto výjimečným vzhledem získá na oblíbenosti všech členů domácnosti.

Jednotlivé papasany se od sebe liší hlavně svou velikostí – naprostou novinkou na trhu jsou dětské papasany, jejichž průměr je okolo 60 cm a nosnost do 90 kg. Klasické kulaté papasany jsou vyráběny hlavně o průměru 110 cm s nosností do maximálně 110 kg. Lze ale vybírat nejen z nabídky papasanů oválných, ale dokonce i ze zdvojených papasanů, které se nápadně podobají ratanové sedací soupravě a umožňují i pohodlné ležení. A stejně jako je tomu u veškerého ratanového nábytku, i v tomto případě je nutné hledět na maximální nosnost.

Přečtěte si zajímavý článek:  IKEA a KIKA patří mezi největší prodejce nábytku v ČR

Ratan je sice velmi pevným materiálem, ale je-li příliš zatěžován, mohly by se začít rozjíždět spoje a celá konstrukce papasanu by se mohla narušit. Doporučením výrobce proto věnujte pozornost a to nejen pokud jde o nosnost, ale i například pravidelnou údržbu.

Bílé ratanové křeslo

Chcete si pohodlně posedět v obývacím pokoji i na vaší zahradě? Pak nepochybně sháníte i kvalitní a zejména pohodlné křeslo, které budete moct přenášet a hlavně si v něm odpočinout a přijít na jiné myšlenky.

V nabídce různých prodejců jsou i ratanová křesla, jejichž vlastnosti jsou velmi dobré, stejně tak i pořizovací cena a co víc, lze je kombinovat s ostatním nábytkem a to jak v interiéru, tak i pokud jde o zahradu.

Ať už jde o ratanové křeslo, sedací soupravu nebo jakýkoli jiný nábytek do interiéru nebo do zahrady, vždy je třeba, abyste si jej vyzkoušeli.

A to ještě předtím, než jej zakoupíte. Klíčovým faktorem je, aby vám křeslo naprosto vyhovovalo. Velmi často se říká, že to pravé křeslo poznáte hned, jak si do něj sednete. Ratanový nábytek je možné zakoupit i v různých barevných variantách. Nejčastěji v bílé, hnědé, černé nebo béžové. Máte-li zájem o pestrobarevné kousky, ty v souvislosti s ratanem rozhodně nehledejte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Zkosené vestavěné skříně se hodí do atypických prostor

Ostatně jako u každého jiného nábytku z ratanu platí, že velmi záleží na tom, zda jde o ratan přírodní nebo umělý. Přírodní ratan je vhodný jen do interiéru, umělý se zase hodí pro zahradu. Kvalitu ratanu na první pohled s největší pravděpodobností neodhadnete, pokud se nábytku přímo nevěnujete.

V současné době se nabízí různé varianty ratanových křesel. Je třeba si ujasnit, zda hodláte v křesle odpočívat nebo v něm jen sedět. Křesla pro relaxaci jsou totiž tomu uzpůsobena a většinou je jejich cena daleko výraznější, než u zcela obyčejných křesel pro pohodlné sezení v pravém úhlu.

by the sea, relax, to sit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *