Jak na připevnění LCD nebo plazma televize na zeď

Zapomeňte na stojany, zapomeňte na stolky a nechte svou televizi viset přímo na zdi! Kvalitní držák na zeď již pořídíte za 2000 Kč, my jsme použili držák za 1600 Kč. Jeho specialitou je, že zvládá také naklonit televizi až o 15° směrem dolů. Jedinou nevýhodou tohoto řešení je horší přístup k zadním konektorům. Televizi ale můžete z držáku kdykoli sundat.

Držák na televizi obsahuje dvě části. Jsou to dvě sklápěcí ramena k připevnění na televizi a zavěšovací rám, který se připevní ke zdi. Balení obsahuje také všechny potřebné šrouby a hmoždinky do zdi. K montáži budete potřebovat vrtačku+vrták, vodováhu, klíč a šroubovák.

Kde a  jaké výšce budete chtít mít televizi umístěnou

Záleží to hlavně na tom, odkud se na ni budete dívat. Střed obrazu by pak měl být přibližně ve výšce očí nebo i výše, protože díky tomuto držáku můžete změnit úhel zavěšení. Poté si na zdi vyměřte umístění rámu a dejte se do vrtání. Nejlepší je vyvrtat si první díru, vložit hmoždinku i šroub a poté si vodováhou změřit správné místo pro umístění druhého šroubu. Jde hlavně o správnou výšku, rám umožňuje flexibilní umístění šroubu ve vodorovném směru.

Přečtěte si zajímavý článek:  Moderní byty v atraktivní pražské lokalitě jsou nyní na prodej. Podívejte se na Byty u parku

Spodní díl se dá odšroubovat, takže pak můžete pohodlně vyvrtat také další dvojici děr pro zbývající dvě hmoždinky. Zasuňte hmoždinky, vložte šroub s podložkou a dotáhněte klíčem. Pokud své zdi moc nevěříte, můžete si rám klidně připevnit i dalšími šrouby, rám to umožňuje. Ale musíte si tyto hmoždinky a šrouby navíc již sami dokoupit.

Každá televize má otvory pro šrouby k připevnění držáku na zeď

U televize Panasonic byly tyto 4 otvory ještě přikryty plastovými krytkami. Stačí tedy přiložit další dvě části držáku – sklopná ramena na každou stranu televize jedno a přišroubovat. Výškově by měla být ramena přibližně uprostřed televize, aby byla přenášená váha rozložená rovnoměrně. Sada obsahuje široký výběr šroubů, takže by neměl být problém vybrat vhodné přesně ty pro vaši televizi.

Stačí televizi pověsit do rámu držáku na zeď

Toto řešení samozřejmě umožňuje kdykoli televizi ze zdi sundat. Jako pojistka pak slouží ještě jeden horní rám, po jehož přišroubování je televize zajištěna proti nechtěnému sundání. Otvor pro šroub je ale tak blízko, že se mi jej na jedné straně nepodařilo přišroubovat. Tento pojistný rám ale není nutné připevňovat.

Přečtěte si zajímavý článek:  Inspirace na lehkou letní večeři

Jistou nevýhodou je sice horší přístupnost konektorů na zadní straně televize, ale tu můžete z držáku kdykoli sundat a poté kabely připojit a navíc třeba právě televize Panasonic  má také některé výstupy na boční straně. Pak už se jenom zbývá vypořádat s visícími kabely a modlit se, aby to ty hmoždinky a zeď udržely.

House Tv Couch Furniture Room  - Królestwo_Nauki / Pixabay
Królestwo_Nauki / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *