Důležité maličkosti v každém bytě

Interiérový designér zní  velmi luxusně a možná si říkáte, že váš rozpočet je na něco takového příliš krátký. Objednávka služeb interiérového designéra se ale začíná stále více rozšiřovat napříč všemi příjmovými skupinami. Je to dáno především větší dostupností designérů, jejich rozsáhlejší nabídkou a stále rozšiřujícím se přesvědčením, že lidé tím nevyhazují peníze z okna, ale právě naopak.

Designér vám totiž ušetří mnoho času, nábytek a příslušenství sežene po dohodě s vámi, díky jeho zkušenostem a aktuálnímu přehledu co je “in” vám dokáže vytvořit prostředí přesně na míru v obvyklých, ale i neobvyklých variacích. Každý následující den uvidíte profesionální práci sladěného a komfortního prostředí vašeho domova a jistě nebudete vynaložených peněz litovat.

Klimatizace

Znáte to, odjedete na dovolenou a každý hotelový pokoj má nainstalovanou klimatizaci. Není to luxus, je to standard. Tak proč si ho nedopřát i u vás doma?

S výběrem klimatizační techniky začněte na internetu nebo přes montážní firmy, zabývající se touto technikou. Vyzkoušejte jich více, abyste mohli zvolit tu pro vás naprosto nejvýhodnější (centrální, místnostní nebo pojízdnou?). Doporučujeme dávat přednost specialistům před tzv. “odborníkům všeho druhu”. A také nezapomeňte, že horké dny pomalu klepou na dveře.

Některé klimatizace ale mohou také v zimních dnech přepnout na režim ohřevu vzduchu a mohou vám tak pomoci s vytápěním (toto vytápění ale může být více energeticky náročné než při použití zařízení k tomu přímo určených).

Přečtěte si zajímavý článek:  Velké formáty dlažby a obkladů jsou stále oblíbené
Air Conditioner Ac Cool Cooling - asi24 / Pixabay
asi24 / Pixabay

Termostat

Další velmi důležitou pomůckou ke správné teplotě u vás doma je termostat. Díky teplotnímu senzoru je schopen vypínat a zapínat topení případně klimatizaci, a tak se vám už nikdy nestane, že vám bude příliš horko nebo příliš zima.

Žaluzie

Regulovat teplotu uvnitř místnosti jde samozřejmě i jinými způsoby. Poněkud přirozenější cestou je volba žaluzií. Máte dvě možnosti – buď je umístit uvnitř okno nebo před okno. U druhé varianty počítejte s tím, že se na žaluzie bude prášit a týdenní přetírání prachu na každém proužku vás bude stát hodně trpělivosti.

Osvětlení

Dobré světlo v místnosti má hned několik pozitivních účinků. Kombinací hlavního světla s bodovkami a lampičkami na čtení dosáhnete příznivého osvětlení místnosti, nespokojte se pouze s lustrem, šetřete váš zrak. V místnosti, kde pracujete byste měli zvlášť dbát na velké osvětlení. Lidský organismus je naprogramován pro denní – osvětlenou – práci. To proto výzkumní vědci pracují v přesvícených prostorách. Peníze můžete ušetřit využitím přírodního světla či úsporných žárovek.

Vypínače a zásuvky

Rozměry asi 8×8 cm a dokáže to divy. Vypínače a zásuvky jsou nedílnou součástí vašich stěn a dohromady tak tvoří jeden celek. Vašim úkolem by proto nemělo být nic jiného než sladit tvar a především barvu, neboť ta dokáže „praštit“ do očí kohokoli. Obecně se doporučuje, abyste si vybrali vypínače a zásuvky najednou – tedy jednotný typ a barvu. Nicméně troufnete-li si zaexperimentovat a máte-li na to příhodný byt, můžete vyzkoušet barevné variace vždy sladěné do barev jednotlivých místností.

Přečtěte si zajímavý článek:  Luxusní a moderní obrazy na stěnu osvěží vaše bydlení
Plug Socket Electricity Current - TaZ1704 / Pixabay
TaZ1704 / Pixabay

Zrcadla

Máte snad vůbec nejširší možný výběr typů, velikostí a druhů zrcadel, využijte toho. Zrcadlo nepatří jen do koupelny, je výrazně využitelné u každé šatní skříně, v předsíni, dokonce i v ložnici a obývacím pokoji. Tvarově si jej lze přizpůsobit opravdu kamkoli. A chcete-li si opravdu vyhrát, vzpomeňte si na zrcadla v obchodech či posilovnách; efekty jsou rozhodně nasnadě.

Vázy

Květiny vnášejí do místnosti tolik potřebnou lidskost. Tuto dekoraci můžete vynést do ještě větších dimenzí, bude-li vaše květina odpočívat v nádherné váze. Buďte připraveni a nechte si ji tiše pochválit až vám přátelé nějakou donesou. Vázy se však již staly samy o sobě dekorativním prostředkem, i bez květin. Zvlášť vázy umístěné na podlahu vytváří výjimečné prostředí.

Další důležité maličkosti

Každý dekorativní prostředek má své místo a je potřeba jeho umístěním odhalit dosud skrývanou krásu. Ať už se bude jednat o orientální olejové lampy, dřevěné sochy, nástěnné hodiny či věšáky nebo dokonce prosté ubrusy. A takových detailů by se dalo vyjmenovat mnohem více. Ať už máte jakékoli prostředky, váš domov vždy zdobíte svými smysly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *