Bylinky, které musíte vyzkoušet, když chcete detoxikovat organismus

V dnešní době je mnoho lidí zaměřených na zdravý životní styl a péči o své tělo. Jedním z aspektů této péče je detoxikace organismu, která pomáhá odstranit škodlivé látky z těla a zlepšit celkovou pohodu. Pokud se chcete zaměřit na detoxikaci svého organismu, měli byste vědět, že některé bylinky mohou být v tomto ohledu velmi užitečné. Které to jsou?

Kotvičník není jen pro pány

Jednou z těchto bylin je kotvičník. Tato nenápadná rostlinka se žlutými kvítky se běžně pěstuje v zahradách a má mnoho zdravotních přínosů. Kotvičník je sice znám spíše jako prostředek pro zlepšení libida a milostného život obecně. Účinky kotvičníku jsou však mnohem širší. Kotvičník obsahuje látky, které pomáhají detoxikovat játra a zlepšit trávení. Můžete si připravit čaj z listů kotvičníku, nebo ho přidat do salátu, aby vám pomohl odplavit škodlivé látky z těla. Dobrou zprávou je, že kotvičník si snadno vypěstujete i v domácích podmínkách. Jde o velmi nenáročnou rostlinu, která se později sama rozroste. Žluté kvítky vám navíc v létě krásně ozdobí zahrádku. Pokud chcete ale opravdu kvalitní kotvičník, vsaďte na ten z Bulharska, který seženete například na guaranaplus.cz.

Přečtěte si zajímavý článek:  Díky doplňku stravy s kyselinou listovou a kreatinem podpoříte hubnutí, výkonnost i činnost srdce

Další žlutá kráska

Další bylinou, která se může stát vaším nejlepším přítelem při detoxikaci, je pampeliška. Tato rostlina obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají ochránit tělo před škodlivými účinky volných radikálů. Pampeliška také podporuje funkci jater a ledvin, což pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pampelišku si můžete vychutnat v podobě čaje, nebo ji lze přidat do salátu. A co zkusit třeba pampeliškový špenát? I pampeliška vám na jaře zkrášlí zahradu svými žlutými kvítky, jen ji nevytrhnout. Další bylinou, která stojí za zmínku v souvislosti s detoxikací, je šalvěj. Tato rostlina má silné protizánětlivé účinky a může pomoci nastartovat odplavování škodlivin z těla.

Bylinky pro detoxikaci volte pečlivě

Při detoxikaci je důležité si vybrat bylinky, které vám nejen pomohou odstranit toxiny z těla, ale také nebudou mít negativní vliv na vaše zdraví. Můžete se poradit s lékařem nebo odborníkem na bylinky, abyste zjistili, které jsou pro vás nejlepší. Pokud se rozhodnete vyzkoušet kotvičník a pampelišku, můžete být jisti, že jste vybrali dvě byliny, které pomohou vašemu tělu nastartovat detoxikaci.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kyselina listová super od Naturvita

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *