Bezpečností kování – opravdu ochrání před vloupáním?

Čím větší je váš majetek, tím více se o něj bojíte. A není divu. Vloupání je jedním z nejčastějších trestných činů v České republice. Proto bychom měli myslet na důkladné zabezpečení našich nemovitostí. Jednou z nejběžnějších, a navíc také nejlevnějších, metod zabezpečení je instalace bezpečnostního kování. Skutečně ale bezpečností kování udělá z vašeho domu nedobytnou pevnost, jak si mnoho lidí myslí?

Bezpečností kování je první překážkou, kterou musí zloděj překonat

Kování nikdy nemůže zabránit odhodlanému a zkušenému lupiči, aby si našel cestu dovnitř. Speciální kování, především v kombinaci s bezpečnostní zámkovou vložkou, ale může lupiči práci podstatnou měrou ztížit, což znamená, že, v tom lepším případě, pokusu o vniknutí ihned po přezkoumání zabezpečení zanechá. To je velice pravděpodobné především v případě, že se dveře nachází na místě, kde hrozí nebezpečí, že bude během svého protizákonného jednání přistižen. Překonat bezpečnostní kování totiž trvá déle, než v případě standardního kování. Vyžaduje rovněž jinou techniku. To vše zloději obvykle ví, což je pro nás pozitivní zpráva.

Přečtěte si zajímavý článek:  Je váš domov dobře zabezpečený proti vykradení?

Pokud se přesto pachatel rozhodne dostat do vašeho domu či bytu, je mnohem pravděpodobnější, že bude přistižen, než v případě, že byste svoje standardní dveře žádným způsobem nezabezpečili.

Čím více překážek, tím větší šance ochránit majetek

Jak vyplývá z výše uvedeného, je vhodné kombinovat zabezpečení pomocí bezpečnostní vložky a bezpečnostního kování. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, neměli byste opomenout ani instalaci bezpečnostní kliky. Tato trojkombinace tvoří velice účinné zabezpečení dveří.

Pro další informace ohledně témat jako bezpečnostní kování, bezpečnostní kliky, kované kování a kované kliky můžete navštívit internetový obchod http://www.kliky-kovani.cz/, který se specializuje na prodej kování a klik v profesionální kvalitě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *