Spodní prádlo a plavky

Spodní prádlo tvoří základ šatníku. I když možná existuje pár odvážlivců, kteří chodí nejraději „na ostro“, většina lidí přeci jen volí mít nějaký ten základ. Víte, proč vůbec nosíme spodní prádlo?

Spodní prádlo nás chrání před zevními vlivy (zima, bakterie, špína a podobně), tvaruje naši postavu, podporuje ji a zvyšuje nám naše sebevědomí. Podprsenky u ženy mají vysloveně podpůrný a ochranný vliv. Jen díky podprsence nám v zimě nemusí být zima a jen díky ní, nemá pětatřicetiletá žena prsa jako indiánská stařenka.

Spodní prádlo je důležitou součástí našeho šatníku již celá staletí. Avšak ženské spodní prádlo již dávno netvoří komplikované šněrovací korzety se spodními kalhotami ke kolenům a několika spodničkami, ale kalhotky, podprsenky, korzety, tílka, punčocháče, či třeba podvazky. Faktem však také je, že většina žen nejspíše každý den podvazky a korzety nenosí, v jejich prádelníku se tedy nejvíce nalézají různé typy kalhotek a podprsenek. Víte, jak si máte kupovat spodní prádlo?

Jak si vybrat spodní prádlo

Bohužel až 90% českých žen nenosí adekvátní prádlo vůči své skutečné velikosti a tvaru postavy. Tato skutečnost má nakonec negativní vliv nejen na vzhled, ale i na postavu. Špatné spodní prádlo tělo totiž může i zdeformovat. Při výběru je důležité znát svou velikost obvodu pod prsy, ale i obvod změřený přes bradavky, protože právě tyto míry určují velikost podprsenky. Obvod pod prsy je na podprsence oním číslem a podle rozdílu obvodu přes prsa a pod prsy, se pak odvíjí i velikost košíčku podprsenky, které představuje písmeno. Kromě velikosti, je však také nezbytné všímat si tvaru prsou. Existuje celá řada tvarů ňader a ne každá byť se správnou velikostí nám nakonec vytvoří onen kýžený a žádaný járek mezi prsy.

Bez kalhotek ani ránu

Pokud jste si myslely, že s kalhotkami to budete mít jednodušší, tak vás vyvedeme z omylu – nebudete. Na výběr zde máte totiž také asi ze sedmi typů kalhotek, pohybujících se obvykle od velikosti 36 – 46. I mezi kalhotkami vládnou různé trendy, které dokáží pobláznit nejednu ženu, avšak místo módy byste měly volit podle tvaru a velikosti svého pozadí. Tanga si totiž doopravdy může dovolit pouze úzká skupina žen, všem ostatním spíše uškodí, než aby polichotily. Nejpohodlnější jsou klasické kalhotky. Bohužel, ty zase pro změnu nejsou příliš sexy. Je proto víc než praktické, na běžné nošení nosit pohodlné kalhotky a na večerní hrátky zvolit poněkud vyzývavější. Ostatně podle jisté studie zveřejněné na idnes.cz, až 60% žen nosí ve své kabelce náhradní kalhotky pro nečekané okamžiky (obdobně jako Bridget Jonesová).

Plavky

Plavky asi nemůžeme přiřadit ke spodnímu prádlu, i když nás notně odhalují. Jejich výběr se příliš neliší od výběru podprsenek a kalhotek, i zde byste měli dbát na výběr podle skutečné velikosti a typu postavy. Ideální je pokud si můžete vrchní díl zkombinovat podle vlastní potřeby a představ s tím spodním. Na výběr přitom nemáte pouze mezi jednodílnými, či dvojdílnými plavkami, ale také mezi bikinami, monokinami, tankinami, háčkovanými plavkami, sportovními plavkami a tak dále.

Při výběru se neřiďte ani tak módou, jako skutečností, že by vám SPODNÍ PRÁDLO i plavky měly hlavně dobře sedět, měly by vaší postavě prospívat, barevně vás oživovat a vy byste se v něm měly cítit pohodlně i po několika hodinách nošení.