Není vaření jako vaření

Chloubou muže bývá zpravidla automobil, chloubou ženy její kuchyň. Když jsme se ptali našich čtenářek, čím by započaly rekonstrukci ve svém bytě, většina z nich na první místo postavila kuchyň. Je to logické, kuchyň odpradávna bývala srdcem domova. Tady se nejen vařilo a stolovalo, ale i diskutovalo a bavilo. Dnes se k těmto zvyklostem vracíme. Moderní žena chce proto kuchyň začlenit do obytného prostoru, varné centrum umístit tak, aby byla pořád v kontaktu s rodinou či hosty.

Přípravě pokrmů však už nechce věnovat tolik času, kolik kdysi žena v domácnosti, a proto volí dokonalé spotřebiče. Nejvhodnější jsou vestavné, které ukáží jen to, co je hezké a praktické, a přitom esteticky doplní kuchyňskou linku. Velký výběr má například Electrolux.

Pokud dáváte přednost klasickému uspořádání sporáku, tak ideální je EON6690 v kombinaci s elektrickou sklokeramickou varnou deskou EHL6690X. Jeho horkovzdušná trouba “Prisma high” má elektronické ovládání v češtině (na dvoubarevném displeji: červený ukazatel pro funkce pečení, bílý pro časové funkce, vše v češtině), vrchní a spodní ohřev, gril, rozmrazování. Upečete v ní pizzu i kuře. Abyste pečínku nespálili, je tu teplotní sonda (zapíchnete ji do masa), která po dosažení nastavené teploty pečení ukončí.

Pozor na aktivitu dětí

Že máte malé a neposedné děti, které na všechno sahají? Žádné obavy. Můžou se na pečení dívat jako na televizi a ručičkami sahat bez problémů na sklo trouby. Trouby Prisma Hight i Prisma Standard mají totiž zabudované speciální pojistky, které nedovolí dětem otevřít dvířka a dvojité sklo je ochrání před popálením. Bezpečnost zvyšuje rovněž automatické vypínání trouby časově odstupňované podle nastavené teploty, tím šetříte také energii. Až upečené kuřátko či buchty budete vytahovat z trouby (což vám ona sama ohlásí zvukovou signalizací), postranní úchytky zabrání možnému převrácení plechu.

Současné hospodyňky však hledí nejen na funkčnost a výkonnost kuchyňských pomocníků, ale také na jejich praktičnost a jednoduchou údržbu.

Čistota je půl zdraví

Tak přesně toto říkaly naše babičky, a proto mnoho hodin věnovaly úklidu. Dnes moderní žena nemá tolik času, aby uklízela od rána do večera. Electrolux to vyřešil za ně. Tyto trouby, díky příslušenství Extra Clean, čištění zvládnou samy. Při samočisticím systému se teplota zvýší až na 500 stupňů Celsia, kdy se všechna potřísnění a zbytky pokrmu spálí na popel, který hospodyňka jen setře bez jakékoli námahy.

Vestavné trouby jako skrytý trumf vaši domácnosti

Vestavné pečicí trouby jako EOB6696 nebo EOB6690 lze umístit i do výšky očí, aby se hospodyňka nemusela ohýbat. Mají dokonalou izolaci a nepropouštějí horký vzduch potřebný pro pečení. Nad tuto troubu nebo hned vedle ní můžete zabudovat i troubu mikrovlnou EMS2485. Má moderní design, který velmi dobře koresponduje s atraktivním designem vestavné pečicí trouby, popřípadě sporáku. Ve stejném ladění lze doporučit designově velmi zdařilý výkonný odsavač par EF009X se skleněným odsávacím ostrovem. Má elektronickou obsluhu, osvětlení, dva filtry a výkonný, leč tichý motor.

Bez myčky ani ránu

Aby kuchyň byla dokonalá, chce to ještě myčku. Mytí nádobí ve dřezu je dnes přežitek. Vždyť hodinu, kterou v potu tváře strávíte nad špinavým nádobím, byste mohli věnovat sobě a péči o své ruce. Věřte, že jedině ruce, natož nepěstěné, stoprocentně prozradí váš skutečný věk. Plastika se totiž na nich udělat nedá.

Z široké nabídky Electroluxu doporučujeme ESI662 pro její inteligenci – systém Fuzzy logic – a super tichost. Vejde se do ní dvanáct jídelních souprav, normální program spotřebuje jen 16 litrů vody, má dětský bezpečnostní zámek dveří, ochranu proti přetečení a několik různých programů.