Jak vybrat ten pravý letní parfém

Stejně jako počasí podřizujeme své oblečení, měli bychom mu podřizovat i kosmetiku, včetně parfému. Zimní parfémy jsou obvykle mnohem těžší a výraznější, což v létě může působit ubíjejícím způsobem. Kořeněné vůně dokonce v parném létě mohou způsobovat i bolení hlavy.

V teplých měsících se vyvarujte kořeněných a příliš sladkých vůní, protože naberou ještě více na intenzitě a mohou se stát až velmi nepříjemné. Navíc zde hrozí, že na sluníčku zreagují a může se objevit alergická reakce nebo pigmentové skvrny. V létě je proto vhodnější nosit lehčí vůně anebo lehčí verze oblíbených parfémů. V létě doporučujeme vyzkoušet toaletní  nebo kolínské vody. Zkuste nějaký voňavý koktejl svěžích citrusů, květin a exotického ovoce. Vůni nanášejte za uši a do vlasů.

Vybrat letní vůni není jen tak

S nákupem parfému se nesmí spěchat a je jedno, jestli se jedná o zimní nebo letní parfém. Zkoušejte parfémy a dejte jim čas. Denně si však nepřičichněte k více parfémům jak ke čtyřem. Při výběru se neřiďte trendy, jde přece o osobní věc, řiďte se pouze vlastním nosem a vkusem.

Pro dokonalý efekt vůni navrstvěte v několika vrstvách, dopřejte si nejen parfém, ale i sprchový gel, tělové mléko a deodorant.
Parfémy nenechávejte na denním světle a rozhodně je nenechávejte na sluníčku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 2 =