Vánoční trendy 2015

Už v lednu se konala ve Frankfurtu nad Mohanem veledůležitá výstava. Tato výstava patří k těm největším na světě. Jde o významnou událost, která ovlivňuje celý svět v tom, co bude následující sezónu moderní a žádané o Vánocích. I když o těchto trendech já už dávno vím, bylo by to tak brzy psát zbytečné, a tak s těmito trendy přicházím dnes myslím si, že včas a s dostatečným předstihem.

 

Tak, jak tomu je každý rok, Vánocům nevede pouze jeden styl, to proto, aby si mohl vybrat vskutku každý. Všechna témata však mají letos společnou poněkud nostalgickou notu.

Báseň tundry

První styl je velmi čistý, poetický a nostalgický, něco připomínající. Naleznete v něm však i něco moderního, impresionistického a velmi ženského. Styl se nese ve velmi světlých barvách. Vánoční ozdoby i stromeček jsou vyvedeny v bílé nebo pastelové barvě, doplněné o odstíny pleti, pudrové odlesky, prášková bílá barva s jemným modrým nebo šedým nádechem, jež doplňují stříbrné či zlaté akcenty. Styl se inspiroval romantickou zahradou, a proto zde naleznete útržky ze zimní přírody. Pokud chcete mít vánoční výzdobu vyvedenou v tomto stylu, sáhněte po papíru, dopisovém papíru a ozdobách z nich vyrobených. In jsou filigránové ozdoby, papírové květiny, organické tvary a jejich vzájemné kombinace.

Mystic Óda

I tento styl je inspirován literárním světem, romantikou a má jistý nostalgický nádech. V tomto stylu však dochází ke snoubení romance s pohádkou a fantazií. Styl proto získává vášnivý, dramatický až magicky dekorativní nádech. Jde jednoduše o styl, který ocení milovnice románů o upírech. Vše se však drží v jemném oparu glamour stylu. Narazíte zde však na zrcadla, odlesky, obrázky, omšelé obrazy, staré fotografie, barvy s patinou, skleněné prvky, flitry, korálky a překvapivě se zde objevuje i denim. Barevná paleta se může jevit poněkud ponuře, protože se tu objevuje černá, čedičová, antracitová, benzínová a tmavě hnědá. Tyto velmi tmavé odstíny jsou pak kombinovány s teplým zlatem a sytě červenou až rudou, jednoduše krvavou.

Weird diary

I další styl se nese na vlnách nostalgie a literárna. Tentokráte však na stránkách vlastnoručně psaného deníku. Vánoční styl Weird diary je inspirován různými proudy současného umění. To významně ovlivnilo dekorativní přístup, individualitu a svůj osobitý humor. Weird diary je jednoduše excentrický. Hodně se v něm odráží inspirace abstraktním a pouličním uměním. Objevují se zde malované komiksové obrázky, pohádkové ilustrace. Naleznete zde neobvyklé barevné kombinace, jako třeba svěží pomerančová, smetanový nugát, měkká růžová, chladná máta i tmavě fialová. Pro harmonizaci barev je zde dodán i flanel, antracitový odstín a neutrální tóny.

Hymn – high – end

Poslední z letošních vánočních stylů je mladý a avangardní. Styl se opírá o tradiční materiály i řemeslné zpracování, jež je ovlivněno různými kulturami. To vše je spolu rafinovaně kombinováno. Kultury prošly fúzí. Tento styl je prostě vynalézavý. Hymn přináší webové tisky, chlupatinu, řasení a vrstvení, etno i folklórní prvky, které zcela bez ostychu jsou zde v kombinaci s abstraktními a grafickými vzory. Vše je strukturované. Barevná paleta stylu se nese na bílé vlně, kterou doplňuje sisal, odstín břidlice, barola, ropy, hořčice a šedozelené. Opar je ostatně taky výrazným prvkem tohoto nevšedního vánočního stylu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 6 =