8 tipů jak zařídit ložnici podle Feng shui

Základem každé ložnice je místo pro spaní. Tímto klidným přístavem povětšinou bývá postel. Dobře vybraná postel s pevným čelem, pevnou konstrukcí a naplno fungující, to je základní předpoklad pro Feng Shui. Víte, jak ji vybrat, aby splňovala všechny přísné požadavky této starobylé čínské nauky?

Velikost postele je důležitá

Víte, že se v průběhu jedné noci na posteli otočíte asi 60 x. Pěkné číslo, a proto je zapotřebí, aby vaše postel něco vydržela, byla pohodlná a dostatečně široká, aby vám umožnila přirozený pohyb. Obvykle se udává, že postel by měla být vysoká minimálně vaši výšku + 25 cm. U manželské postele je zapotřebí brát v potaz výšku toho vyššího z vás. Šírka by měla být u jednoho lůžka alespoň metr a u dvoulůžka minimálně 1,6 m, ale i to už je hodně na těsno a může to narušovat osobní prostor.

Zapomeňte na spaní u země, ideální je život na vysoké noze

Je proto hned několik důvodů. Z vyšší postele se vám lépe vstává, což oceníte hlavně s rostoucím věkem a ženy také v těhotenství. Vyšší postele přináší i vyšší kvalitu vzduchu, méně prachu a baktérií, i průvanu a chladu, již se drží jinak u podlahy.

Kvalitní matrace

O důležitosti matrace toho bylo napsáno mnoho, co ale doporučuje Feng Shui? Ta doporučuje jednolitu matraci pro oba partnery, jelikož rozdělené matrace neprospívají vztahu. Matrace by také měla být z přírodních materiálů.

Postel je pevná a kvalitní základna

Tu tvoří kvalitní a robustní rám postele, jenž zajistí, že lůžko vydrží po dlouhá léta bez vrzání. Nejlepším materiálem pro postel je samozřejmě masivní dřevo.

Bez volného prostoru pod postelí

Volný prostor pod postelí totiž vede k uskladnění toho, co aktuálně není potřeba, ale to je podle Feng Shui tabu. Energie by pod postelí měla proudit. Věci uložte jinam.

Prostor nad hlavou

Prostor nad hlavou se ve Feng Shui nese ve stylu: Jak nad hlavou, tak i v hlavě. Nad hlavou by proto neměly být okna, poličky, dekorace, lampy, ani zrcadla. Podvědomí pak cítí riziko nad hlavou a vytváří pocit strachu a obavy.

Ložní prádlo

Nepodceňujte sílu ložního prádla, je důležité, jak se v prádle cítíte, bude se vám i spát. Nejlepší jsou kvalitní přírodní materiály, jako bavlna, len, hedvábí a vlnu. Materiály by měly dobře sát, měly by být dobře prodyšné a měly by rovněž pomoci s regulací teploty.  Důležitá je i jeho barva, která významně ovlivňuje naši náladu.Těmi nejlepšími odstíny jsou fialová, která uklidňuje a uspává, a pak tlumené odstíny v zemitých odstínech. Ideálními barvami jsou bílá, béžová karamelová a hnědá. Rozhodně nekupte červené povlečení anebo jiné povlečení velmi výrazných barev.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 2 =