Legendární sklenice Kilnerky by neměly chybět v žádné domácnosti

Kilnerky jsou legendární zavařovačky, jejichž historie sahá až do roku 1842. V té době šlo o převratný vynález, který na Světové výstavě v Londýně získal dokonce zlatou medaili. Značka Kilner je odborníkem na zavařování a vedle těchto jedinečných sklenic, ve 4 barevných provedeních nabízí i hrnce na džem, lžičky, trychtýře, speciální kleště na sklenice, teploměry a zvedače vík.

Všechny tyto sklenice jsou vyrobeny z čirého skla, jež je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů navrženém tak, aby pomohl ke zpracování a konzervaci či nakládání ovoce a zeleniny. Kilnerky jsou vhodné rovněž k uskladňování, ale nesmí přijít do myčky.

Vedle zavařenin legendárním Kilnerkám sluší i ovocné a zeleninové šťávy, limonády, smoothies a koktejly. Zkuste do sklenic dodat bylinky z vaší zahrádky, čerstvé ovoce (citróny, jahody, maliny nebo mátu) anebo kousky ledu. Aby bylo vše dokonalé, dopřát si můžete i originální nápojové automaty o objemu 5 nebo 8 litrů se stejným vzhledem jaké zavařovačky a nerezovým kohoutkem. Doporučujeme automat naplnit domácí limonádou, třeba tou bezovou, ledovým čajem, citrónovou sodovkou, okurkovou limonádou anebo třeba ginem s tonikem. Pro dotažení designu do toho nejmenšího detailu, můžete je doplnit o stylové samolepky na sklenice.

 

Vedle jedinečných sklenic si můžete pořídit i stylové kořenky, džbánky, sklenice na paštiky, dezerty, máslenky a dokonce i šlehače na máslo.

Kilnerky mohu být i skvělým dárkem, a to tehdy, když oslaveni pořídíte sadu dvou Kilnerek, která má i retro brčka a knihu receptů. Sadu můžete doplnit o dřevěnou přenosku na láhve, v níž můžete mít sirup, pivo anebo třeba víno.

Kilnerky kupíte i u nás v Česku v OD Kotva v prodejně Villeroy & Boch.

o Kilnerkách jsem slyšela skvělý příběh….

Vzponáte na ten pořad, kdy se hledaly na česk televizi kořeny?

Rodokmeny?

Tak tohle bylo o zahraniční hvězdě, škoda, že už si nemůžu vybavit o koho šlo a právě on se dopídil, že jeho předci stáli za Kilnerkami, legendárními sklenicemi…. jenže… jak už to tak bývá jeden to vymyslí a vydělá spoustu peněz a druhý majetek nerozchodí a rozšustruje ho v sázkách a tak se tomu stalo i zde…

takže byly prodány… nicméně Kilnerky jsou tu dodnes a zavařovačky s gumičkou známe a zbožňujeme dodnes, vážně nic lepšího nad ně není :-), miluji je a proto jsem ráda, že pořád něco tvoří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 9 =