Úžasná Aloe Vera

Pozitivní účinky této starověké rostliny jsou lidem známé již tisíce let. Aloe se k léčebným účelům užívala již ve starém Egyptě. Zde jí také říkali krev bohů. Mayové ji zas nazývali pramen věčného mládí. Často se této rostlině také říká mlčící léčitelka. Je hojně užívaná jak v kosmetice, tak v potravinářském průmyslu nebo domácím lékařství.   

Léčivé tajemství rostliny spočívá v čirém léčivém gelu, jenž se nachází uvnitř listu  a obsahuje velmi blahodárné látky, jako vitamín A, C, aminokyseliny, minerály, mastné kyseliny, enzymy, steroly nebo např. specifické polysacharidy. A všechny tyto látky spojené dohromady mají skvělé detoxikační  účinky, pomáhají při hojení ran a ekzémů, při trávicích potížích, udržují mladě vypadající pokožku nebo  např. snižují hladinu cukru v krvi.

Aloe vám pomůže se zažíváním

A nejen to, aloe má pozitivní vliv i na vaši pleť a imunitní systém. Co se týče trávicího systému tak nejenže podporuje trávení, ale i bojuje proti nadýmání, zácpě a zpomalenému metabolismu. U pokožky si poradí s infekcemi, akné, drobnými poraněními, záněty i popáleninami. Aloe Vera pomáhá při odličování. Průzkumy potvrdily, že podporuje tvorbu kolagenu a bojuje tak proti stárnutí i padání vlasů. Aloe Vera proniká do hloubky vlasu, díky čemuž vlasu zůstává pružný a posílí je.   

Zdroj obrázku free Pixabay.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 8 =