Jak vám chutná Modrý Portugal?

Modrý Portugal patří ke starým odrůdám, které v Česku mají dlouhou tradici. Popravdě u nás patří k těm nejoblíbenějším druhům vína. I když některé články o původu Modrého Portugalu píší ledasco, ve skutečnosti jeho skutečný původ není odhalen.

Není ani jisté, zda pochází z Portugalska, jak název napovídá, protože tato odrůda není v Portugalsku známá a neexistuje žádný relevantní důkaz, že by tomu tak v minulosti bylo.

Modrý Portugal – původ

Traduje se, že v roce 1772 povolal hrabě Johann von Fries na svůj zámek Bad Vöslau několik vinařů z okolí a předal jim několik svazků révy, kterou dostal od své obchodní agentury v Oportu v Portugalsku. Odrůda byla tak jedinečná, že za několik let bylo v okolí obce ⅔ z vinic osazeny odrůdou Blauer Portugisier. Pěstování Portugalu se postupně rozšířilo z Bádenska do celého království. V roce 1848 z něj začali vyrábět i šumivé víno, které se proslavilo daleko za hranicemi Rakouska.

Modrý  Portugal názvy

Dnes se Modrému Portugalu říká také: Azul, Cerny Sryk, Badner, Blauer Oporto, Blaue Feslanertraube, Brina, Černé Rané, Cerna Kraljevina, Feslauser, Imbrina, Kék Oporto, Ranina, Skorak, Skoré Černé, Veslaver, Weslau a různě jinak.

Kde se pěstuje?

OdrůdaModrého Portugalu se do dnešních dnů nejvíce pěstuje v Rakousku, dále pak v Německu (nejvíce v oblasti Rheihessen a Pfalz), na menších plochách ve Francii, Jugoslávii, v Maďarsku, v Rumunsku, v některých zemích bývalé SSR a také na Slovensku v Horných a Dolných Orešanech, v malokarpatské oblasti a okolo Skalice (tu se z něj vyrábí Skalický rubín).

U nás se Modrý Portugal pěstoval v okolí Kyjova, Uherského Hradiště, Hustopeče, Hodonína, Podluží, a dále pak v Kobylí, Čejkovicích, Velkých Pavlovicích, Rakvicích, Mělnicku, Roudnicku, Čáslavsku a Mutěnicích.

Charakteristika Modrého Portugalu

Víno vyrobené z Modrého Portugalu má itenzivní červenou, která je ovlivněna sklizní. Mladé víno Modrý PORTUGAL má pak květinovou vůní, čím více zraje, objevuje se vůně čerstvého sena. Modrý Portugal je vhodné kombinovat s tvrdými víny a víny s vysokou kyselostí. Velmi často se kombinují s Frankovkou a Svatovavřineckým. Toto víno není příliš vhodné k archivaci, protože příliš rychle uzrává. Portugal však můžete kombinovat s celou řadou pokrmů, nikterak je neruší. Víno harmonizuje se sýry a se studenými masitými pokrmy. Chutná k těstovinám a italské kuchyni. Vhodné je i k uzeninám a k výraznějším rybám připraveným na česneku nebo cibuli. Víno má chuť lehkou, s menším obsahem tříslovin a harmonizuje.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 8 =