Jaký uzávěr vína je ten nejlepší?

Existovalo přesvědčení, že šroubovací závity jsou známkou nekvality vína. Nedůvěra lidí v takové láhve byla značná. O to víc se prodejci střetly s podivem, že mnoho zahraničních firem právě takovéto závity hojně užívali. Naštěstí jejich všeobecná nedůvěra v takové závity postupně upadla. Kvalita vína Čechy přeci jen nakonec přesvědčila.

Pokud však máte v plánu víno skladovat a prodloužit dobu jeho zrání, je nutné zvolit tradiční korek. Láhve se závity v sobě skrývají víno k rychlé spotřebě. Pro rychlou spotřebu je ostatně možné užít i plastový uzávěr. Některé země korek již de facto neužívají, vinaři však přeci hlásají, tradiční korek nade vše. V Evropě se obvykle zátkuje ryze přírodním materiálem, dubovou kůrou z oblasti Středozemního moře. Tato kůra se po odloupnutí několik let suší, a pak se vaří v horké vodě. Nejlepší korkové špunty pochází ze 7 let starého korku a jsou dlouhé minimálně 45 mm. Trvanlivost takovýchto korků se může vyšplhat až na 25 let. Proč je dobré užít korek? Korek obsahuje miniaturní póry, které umožňují vínu vykonávat proces zrání. A to vám žádný plast, kov, ani sklo nedodá. Pozor, nezaměňujte s korkem z drcených materiálů, ten má podobné vlastnosti jako umělohmotný korek. Víno s pravým korkovým uzávěrem je možno skladovat, ale ve vodorovné poloze nebo šikmě s hrdlem mírně vzhůru.

Rizika pravého korku je právě to, že se jedná o přírodní materiál, který může být napaden plísněmi, které mohou způsobit zkažení vína. Víno je pak bez chuti nebo páchne zatuchlinou. Hrozí zde i proniknutí bakteriální infekce. Věděli jste, že vinaři s užíváním takového korku musí počítat s tím, že nejspíš až 5% z VÍNA může být díky těmto rizikům znehodnoceno? Menším rizikem je pro ně užívání moderní technologie.

Šroubovací uzávěr

Šroubovací uzávěr je vhodné užít tam, kde nejde o zrající vína, hlavně ta bílá, růžová a lehká červená. S jejich užitím si víno může uchovat čerstvost i původní aroma, ale aby tomu tak bylo, je zapotřebí užití speciálních láhví. Zde je pro změnu risk, že se každá 20 láhev znehodnotí horkem.

Plastové zátky

Plastové zátky se vyrábí z polyetylenu a mají tu moc zachovat svěžest i chuť mladých vín, ale pouze s tím, že se spotřebují do 2 let od výroby. Prostě k dlouhému skladování, zrání a stáření nejsou vhodná.Takovéto zátky mají všeobecně levnější vína.

Skleněné zátky

Skleněné zátky naleznete u luxusních vín, u nás nejsou příliš rozšířené. Takové zátky jsou obvykle vyrobeny ze skla a umělého těsnícího kroužku. Užívají je pouze některá vybraná vinařství. Vína se snadno otevírají a opětovně konzumují. I takové zátky potřebují speciální láhve.

Jaký uzávěr je tedy nejlepší?

Je to věc pohledu. Každý vinař na to má svůj názor, každému se osvědčilo něco jiného. Při užití umělohmotného nebo šroubovacího uzávěru je zapotřebí sledovat a kontrolovat proces zrání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 7 =