Chcete bydlet stylově?

Mnoho lidí při výbavě interiéru tápe. Líbí se jim sice styl Provance, ale zároveň nedají dopustit na čistý minimalismus. V konečném výsledku to nakonec v domě vypadá jako v krámě s vetešnictvím, a to jen proto, že se nedokáží rozhodnout, jaky styl se jim líbí nejvíce.

Styl ale není ve své podstatě není ani tak důležitý, jako umění kombinovat tak, aby to pak dohromady dávalo smysl a vypadalo to hezky.

Jaké styly aktuálně letí?

Skandinávský styl

Jednoduchost, čistota a střídmost. To jsou 3 hlavní myšlenky skandinávského stylu. setkáte se zde obvykle se světlým interiérem doplněným o výrazné prvky. Styl se vyznačuje ostrými tvary a striktně daným uspořádáním. Vše má nějaké úhly,nejlépe pravé, nic nestojí tam, kde by mohlo překážet. Veškerý nábytek je vybírán tak, aby byl co nejjednodušší a nejestetičtější. Někdy budí dojem nemocniční čistoty, ale jde o styl, který můžete příjemně kombinovat.Ve výsledku pak vypadá velmi útulně.

Provance

Fialová, žlutá, modrá, všude levandule a samá zdobnost. Na rozdíl od skandinávského stylu je Provance pravým opakem. Barvy připomínají teplo, léto a domov. Nábytek se snaží tvářit, co nejvíce staře. Dominantou jsou komody, šatní skříně a židle. To vše musí evokovat starobylost a ošuntělost. To vše zahaleno do příjemné vůně levandule. Interiér je záludný, láká zaplácat, ale to je právě ta chyba, nesmí se moc zaplácat. Musíte odhadnout tu správnou míru doplňků, což je u tohoto stylu nejsložitější.

Styl a umění

Také velmi oblíbený interiérový styl. Interiér je plný barevných pohovek, koberců, užívají se zde obrazy, originály i kopie. Interiér je spíš o póze, a právě proto je složité pro ni zkombinovat prvky. nesmí vypadat ani nahodile, ani přehnaně strojeně. Takovýto interiér musí být přirozeně inspiritativní.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 9 =