Jak pečovat o pleť v různém věku

V každém věku ženy platí tak trochu jiná pravidla pro péči o pleť. Odlišnosti spočívají především v obsahu krémů a jiné kosmetiky, ale i toho, co pro svou pleť musíme v daném věkovém období udělat.

20+

V tomto věku je pleť mladá, svěží a bez vrásek. Pleť se může pochlubit svým top stavem, kdy je pružná, má dostatek kolagenu, a proto ji není zapotřebí zbytečně ji přetěžovat nějakými drahými krémy proti vráskám, které ji rozhodně nepomohou, spíše naopak. Takováto pleť potřebuje každý den užívat denní krém s dostatečnou UV ochranou, která zabrání předčasné stárnutí ve vyšším věku. Důležité je i nezapomínat se každý večer odlíčit a užívat tu správnou kosmetiku pro ten správný typ pleti.

30+

Pleť po třicítce je stále ještě krásná, ale už v této době v ní začnou ubývat látky, které zajišťují její elasticitu. V této fázi je proto nutné dbát vhodnou péčí o zamezení vzniku mimických a předčasných vrásek. Vhodné proto jsou přípravky s koenymem Q10 a kolagenem. Dobře uděláte, když budete alespoň jednou měsíčně chodit na kosmetiku, která váš boj proti předčasným vráskám podpoří.

40+

Po čtyřicítce je už o svou pleť nutné doopravdy pečovat. Zde totiž ztrácí nejvíce kolagen a elasticitu a objevují se první hluboké vrásky. U někoho doslova ve velkém… Jde o věk, kdy se začíná zcela zřetelně projevovat, jak se o sebe ženy doposud staraly. Pleť, která nemá dostatečnou hydrataci se mění v sušenou švestku, a proto je nutné užívat vskutku kvalitní hydratační krémy (nejde ani tak o cenu, ale o kvalitní složení). Užívat byste měli nejen denní krém, ale i noční krém a svou roli zde mají i séra. Kyselina hyaluronová dělá v této době hotové zázraky.

50+

Po menopauze, díky ztrátě estrogenů, dostává ženská pokožka doopravdy zabrat. Ztrácí svou hydrataci i elasticitu a bez pořádných krémů to nedopadne dobře. V tomto věku je nutné užívat krémy pro zralou pokožku které mají liftingový efekt. Pleť rozjasní i krémy s rozjasňujícím efektem a kvalitní peeling. Nezapomeňte ani na vydatný pitný režim, dostatečný odpočinek a hlavně hydrataci pokožky. To všechno napomáhá v boji proti vzniku hlubokých vrásek. Vyhýbejte se i přehnanému líčení, protože to by vrásky a váš věk ještě více zvýraznilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 7 =