Tajemná worcestrová omáčka

 

Worcestrovou omáčku nějak moc nemusím. Přiznám se, že jsem ji z kuchyně vyloučila spolu s vegetou, sójovou omáčkou a Maggi. Nicméně střet s nečekanou alergií, mi zas worcestrovou omáčku přihrál do cesty a já byla překvapená, co je to vlastně zač.

Worcestrová omáčka slouží k dochucování zejména vařených kuřecích pokrmů, hovězího, rybího a krůtího masa, chilli, těstovin a k mému překvapení i salátů (například Pařížského, Orlovského anebo Ostravského). A užívá se i do alkoholických nápojů, jakým je třeba Bloody Mary. Pikantní omáčka dodává pokrmům větší kyselost, sladkost i slanost.

 

Co je Worcestrová omáčka?

Pikantní dochucovací omáčka Worcestrová omáčka je vyrobena z ančoviček fermentovaných v octě. Ančovičky se zde kvasí po 18 měsíců, dokud z toho nevznikne pyré. Pak se k tomu přidá ještě cibule, melasa, česnek, sůl, cukr a feferonky a je hotovo. V současnosti může být worcestrová omáčka obohacena i o hřebíček, extrakt, citróny, nakládané okurky nebo papriky. I když se omáčka jmenuje podle regionu ve Velké Británii, její původ je ve skutečnosti nejasný. Ví se totiž, že podobná fermentovaná rybí omáčka garum se vyráběla již v době existence Římské říše. Oficiální worcestrová omáčka však vznikla v roce 1835, odkdy se vyrábí stále stejně. Omáčka neobsahuje žádný tuk a tedy ani cholesterol, konzervační látky nebo lepek. Má o 80% méně sodíku než sójová omáčka.

Worcestrová omáčka a zdraví

Je to překvapivé, ale na rozdíl od vegety, sójové omáčky a Maggi, je Worcestrová omáčka zdravá. Posiluje imunitní systém, podporuje nervový systém, podporuje myšlení a paměť, působí jako silný antioxidant, který vám může pomoci zabránit srdečním problémům. Omáčka dále zlepšuje trávení, posiluje kosti i klouby. Pozor však, kromě všech těchto výhod worcestrová omáčka může vyvolat i notné zdravotní obtíže. Ty jsou obvykle spojeny s alergickou reakcí (vyrážkou, průjmem). Alergie na worcestrovou omáčku se vyskytuje samostatně, ale obvykle se jedná o reakci na alergii na ryby a jiné mořské potvory. A proto, pokud takovou alergii máte, vyhýbejte se této omáčce velkým obloukem, i trocha totiž umí celkem slušně zavařit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 8 =