Tip na výlet: Kutná Hora

Kutná Hora je právem označována za jedno z nejkrásnějších měst v České republice. Pro svou krásu a unikáty je zapsáno na seznam UNESCO. Je to skvělé místo k bydlení i k návštěvě.

Kutná Hora se nachází jen co by kamenem odhodil od Prahy. A i když jde ve skutečnosti o malé město s cca 20 000 obyvateli, svým čilým turistickým životem se tak neprojevuje.

TOP atrakce Kutné Hory

K největším atrakcím města patří kostnice, která se nachází v Sedlci, což je oblast dnes nacházející se na okraji Kutné Hory. Dřív to byla zcela samostatná obec, přesněji, velmi důležité klášterní centrum u nás. Dříve se zde nacházel jeden ohromný hřbitov, dnes 40 000 nebohých je uloženo do uměleckých obrazců. Kousek od kostnice se nachází nádherný Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Jde o krásnou památku, kterou si můžete prohlídnout až na půdu. Jde o poměrně prostou stavbu, jejíž největším kouzlem je hra světla. Zajímavé jsou zde i malby, jejíž restaurování je zde pěkně rozebráno. Kamenný dům původně patřil řeznické rodině Kroupových u masného trhu. Jedná se o jednu z nejvzácnějších gotických památek v Čechách. Další velmi významnou památkou je Vlašský dům, v němž dnes sídlí radnice a úřady města Kutná Hora. Kdysi to však bylo královské sídlo,které si oblíbili i čeští králové. Dnes v něm naleznete mimo jiné i muzeum stříbra. Hrádek se sice hradu podobá, ve skutečnosti s ním nemá nic společného. I když tedy dříve byl dřevěnou tvrzí, časem se dostal do rukou měšťana, patrona zbohatlíků, který byl bohatý díky těžbě stříbra. Šlechtický titul získal až koncem 15. století. Vůbec tou nejkrásnější a nejvýznamnější památkou Kutné Hory je i Chrám sv. Barbory, který představuje i výraznou dominantu celého města. Jde vůbec o nejstarší chrám u nás. Začal jej stavět v roce 1388 Jan Parléř a jde skutečně o nádhernou a zcela jedinečnou stavbu. Vedle Chrámu se nachází Jezuitská kole, v níž naleznete pobočku pražské galerie umění.
Výlet je ideální pro celou rodinu, i když bavit bude spíše větší děti. Dojet sem snadno dojedete vlakem, i když ta vlaková nádraží nejsou zrovna reprezentativní. Ideální je, když k tomu využijete rodinného víkendového cestování se SO+NE. Vstupy jsou poměrně vysoké a nějaké rodinné vstupné se tu moc nekoná. Mezi památkami můžete pendlovat vlakem, pěšky anebo autobusem, i když ten je tu o víkendu poměrně vzácný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 5 =