První butik Patek Philippe ve Střední Evropě

Nezávislá rodinná hodinářská manufaktura Patek Philipe patří k těm nejprestižnějším mechanickým hodinkám na světě. Zakladatelem značky byl před 176 lety polský rodák, hodinář Antoni Patek. Nově má svůj butik i u nás na Pařížské ulici. Otevřela jej tam česká rodinná společnost Carollinum.

Interiér tohoto butiku navrhl francouzský designér Patrick Haguech. A zákazníkům přináší ikonické kousky vysokého hodinářství, jakými jsou např.  Calatrava, Nautilus či hodinky s tzv. Grand Complications, tedy se speciálními hodinářskými komplikacemi (funkcemi).

Designér se snažil vtisknout do interiéru prodejny naprostou jedinečnost, která je k této značce patřičnou. Interiér butiku je velice sofistikovaný a promyšlený do toho nejmenšího detailu. Jde ryze o ruční práci, kdy je prodejní plocha rozčleněna na otevřenou hlavní část a prostorný oddělený salonek. V interiéru od francouzského designéra Patricka Gaguecha jsou použity výhradně ušlechtilé přírodní materiály. Kontrast tří druhů vzácného dřeva – dekorativního, tzv. očkového javoru, indického růžového dřeva a javoru evropského na nástěnných panelech doplňují mosazné dekory calatravského kříže, který je symbolem značky. Tkané vlněné koberce pocházejí od renomované hongkongské společnosti Taiping. Hlavní místnost osvětlují dva křišťálové lustry Baccarat vyrobené na míru pro Patek Philippe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 9 =