Kde v Česku koupit kvalitní pletací příze

Mám dojem, že v Česku plete snad každý Čech. Vedle háčkování, které se skvěle vleze do kabelky, se každý ohání jehlicemi. Kdo měl snad v poslední době dojem, že tyto dvě činnosti po převratu postupně upadly v zapomnění, hluboce se mýlil. Možná za to může i fakt, že kupovat si svetry je příliš drahé a pletené věci jsou prostě in. No a co víc, pletení ohromně pomohlo i prohlášení vědců, že je ohromně zdravé.

Dokáže totiž vyčistit hlavu, zbavit stresu, deprese, chronické bolesti, podporuje kardiovaskulární systém, snížit krevní tlak a brání mozku zapomenout. Podle výzkumníků je to skvělý nástroj meditace. Pletení i háčkování zvyšuje motorické schopnosti, zbystřuje mysl a podporuje pocit zadostiučinění a radosti z úspěšně dokončeného díla, kterým může udělat radost i někomu dalšímu.

Pletení je bezvadné, protože si ho můžete vzít skoro všude

Ano, je tomu vskutku tak, je tomu tak proto, že vesměs kromě jehlic a pletací příze k tomu nic víc nepotřebujete. Je fakt, že háček a háčkovací příze jsou více skladné do kabelky, ale také se musím přiznat, že už jsem jela s pletením jako tramp s krosnou na zádech přes půlku republiky a nebylo mi líno si zajet z kempu do města pro přízi. Pravdou však také je, že příze nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Různých krámků s galanterií, které nabízí pletací, háčkovací, ale i látací nebo vyšívací příze je mnoho, ale opravdu těch kvalitních, je skutečně málo.  Já však několik fajn krámků našla….jak jinak, díky internetu.

Kvalitní české příze Waldes

Přesněji jde o velkoobchod s textilií a bytovým textilem KOH-I-NOOR WALDES, který má nejen e-shop, ale v Praze i ohromnou kamennou prodejnu, která nabízí kompletní sortiment textilní galanterie, a to včetně látací příze. Již podle názvu je možno si odvodit, že se jedná o zaručenou a zákazníky prověřenou značku.

Kompletní nabídku sortimentu, včetně kvalitních přízí, naleznete na jejich domovských stránkách www.waldes.cz, kde si můžete i objednat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 4 =