Francouzský sýr Comté

Comté je francouzský horský sýr, který začali vyrábět horalé v roce 1952 v oblasti pohoří Jury. Sýr obsahuje na 46% tuků a pro jeho výrobu je typické, že v průběhu jeho zrání se potírá roztokem soli. Comté se vyrábí z mléka montbéliardských krav, které dávají sýru výtečnou ovocnou chuť (v létě) nebo lehce ořechově pikantní (to, když je sýr vyroben v zimě).

Co je to zač, ten sýr Comté

Jde o nejoblíbenější francouzský sýr, kterého se vyrobí až 40 000 tun ročně. Sýr se vyrábí do kruhů o velikostech 40 nebo 70 cm. Typické pro sýr je, že má světle hnědou kůrku a střed je krémově žlutý.

Jak se vyrábí sýr Comté

Výroba sýru Comté musí splňovat přísné regule. Jde nejen o plemeno krav, kdy vedle montbéliardských krav jsou povoleny ještě krávy Simmental, ale pravidla existují i pro pastviny a krmení těchto kraviček. Sýr musí být připravován hned bezprostředně po nadojená. I sýření se provádí v přesně stanovené době. Sůl se nesmí přidávat dovnitř sýra, ale pouze na jeho povrch. Aktuálně francouzská vláda povolila vyrábět tento sýr pouze 175 výrobcům.

Kvalita sýru

Na sýru Comté se hodnotí celkový vzhled, kvalita kůrky, textura, chuť a vzhled středu. To nejvyšší ohodnocení pak získá zelený štítek s obrazem zeleného zvonku a může si říkat Comté extra. Minimální doba zrání jsou 4 měsíce. Čím starší, tím však lepší a vyzrálejší chuť. Stárnutím se u sýru mění struktura.

Jak si nejlépe vychutnat sýr Comté

Sýr Comté se výborně hodí na sýrový talíř, ale i na odpolední svačinu. Velmi dobře si rozumí s vejci. Konzumovat jej můžete nakrájený na plátky, kostičky i strouhaný. Je škoda, že Comté není možno u nás koupit zas tak běžně. Nepatří zrovna ani k těm nejlevnějším, ale pokud na něj natrefíte, rozhodně si ho kupte, je doopravdy výtečný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =