Dovolená Rakousko je skvělá nejen v zimě, ale i v létě

Každý si svou letní dovolenou představuje jinak. Někdo se chce válet u vody, jiný touží po památkách, další touží po krásné přírodě a někteří ji chtějí prožít hlavně aktivně. Při volbě lokality, kde dovolenou strávíme se chováme poněkud nudně. Jako vždy bude v Chorvatsku hlava na hlavě a sám Čech, nejinak tomu bude i na Slovensku a o třetí příčku se bude pokoušet tradičně Itálie. Každý čtvrtý Čech to zabalí úplně  a buď si udělá piknik doma anebo si zajede v rámci retro choutek do nějakého českého zaprášeného kempíku. A já si tak říkám: “A není to tak škoda?”, když vezmu v úvahu, že jen kousek za českými hranicemi se nachází vše po čem české srdce touží a po čem plesá?

Krásná může být i letní dovolená v Rakousku

Je škoda, že Rakousko máme spojenou pouze jako zimní destinaci, skvělé totiž není pouze na lyžování, ale i na letní projížďky na kole, toulky po horách a krásné přírodě i poznávání historie, krásných měst i výtečné rakouské gastronomie, což představuje dokonalé propojení jídla se zdejším vínem, pivem a dalšími nápoji. Pakliže se vám stýská po moři, je tu pro vás Solná komora Rakousko, jež patří k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším lokalitám v Rakousku. Území se skládá z celkem 76 jezer a jezírek, v nichž se můžete koupat, surfovat i jezdit na vodních lyžích. Na velkých jezer se pak pořádají vyhlídkové jízdy parníkem. Dovolená v Rakousku tedy může být doopravdy pěkná a nezapomenutelná.

Dovolená u Solného jezera

Ptáte se, jaká může být dovolená v Rakousku u jezera? Věru, pěkná :-), ale to jste nejspíš nechtěli slyšet. Solná jezera představují ten nejpohádkovější kout v celé Evropě, jež tvoří i bránu do magických Alp. Najdete tu krásnou přírodu, lázně, Salzburg, Hitlerovo Orlí hnízdo, ledovec Kaprun, kamzíky i páté největší evropské říční vodopády nesoucí název Krimmel.

Dovolená Rakousko = skvělá dovolená pro celou rodinu i děti

Dovolená Rakousko je synonymem pro skvělá dovolená v Rakousku s dětmi. Na své si zde ale nepřijdou pouze rodiny s dětmi, ale i sportovci, milovníci kola a vysokých hor, gurmáni i zamilovaní. Pro každého si tato země uchystala něco, co jej osloví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 1 =