Zázračný beta glukan

Již jste někdy slyšeli o hotovém zázraku Imunoglukanu? Tato látky extrahovaná z hlívy ústřičné prý dokáže hotové zázraky. A to jako fakt anebo je to prostě další snaha farmaceutických firem, jak nás nachytat?

 

Imunoglukan patří do skupiny Beta-glukanů. Beta-glukany pak představují skupinu polysacharidů, které se zcela běžně nachází v obalech obilovin, kvasinkách, baktériích a dokonce i v různých houbách (nejvíce právě v té hlívě ústřičné).

Co dokáží beta-glukany

Beta-glukany se s oblibou přidávají do kosmetiky a tvoří i základní kámen nutričních výrobků. Neobejde se bez nich dokonce ani pivo. Zjištění, jaká je jejich skutečná moc, jim však předurčila jinou budoucnost. Vědci beta-glukany studovali řadu let a provedli spoustu testů a zjistili, že jde o zázračnou látku, která dokáže snížit hladinu cholesterolu a snižuje riziko srdečních onemocní. Aby tomu tak bylo, stačí vám denně sníst jen pouhé 3 gramy beta-glukanu. V dalších výzkumech se zjistilo, že tyto cukry pozitivně ovlivňují i cukrovku, imunitu, stav po chemoterapii i samotnou rakovinu, HIV/AIDS, chřipku, rýmu, žloutenku, alergie, astma, ušní infekce, lymskou boreliózu, Crohnovu chorobu, stárnutí, ulcerózní kolitidu, ekzémy, dermatitidu, proleženiny, vrásky, popáleniny, vředy na nohách i jiné rány, artritidu, RA, roztroušenou sklerózu, bolesti svalů a imunitu všeobecně. Beta-glukan je vhodné užívat i v rámci prevence infekcí po operaci.

Ve zdravotnictví jsou beta-glukany aplikovány injekcemi pod kůži anebo v podobě Imunoglukanu v podobě sirupu. Ale pozor, aby takové užívání mělo vůbec smysl, musí být lék připraven prostřednictvím speciální patentované technologie, protože jinak je tělo nedokáže vstřebat.  Jde o proces, který jej zmenší na velikost menší 1 mikronu. Také byste měli vědět, že na posílení imunity jsou nejúčinnější injekce, kdežto na vše ostatní pak sirup.

Vedlejší účinky

Užívání beta-glukanu ústy žádné známé vedlejší účinky nemá. Lékaři však doporučují nepřekračovat užití více než 15 gramů látky denně a maximálně po dobu 8 týdnů. Pozor však u injekcí je to však jinak, jejich aplikace může vyvolat zimnici, horečku, bolest v místě vpichu, migrénu, bolest zad a kloubů, nevolnost, zvracení, průjem, závratě, změny v tlaku, zrudnutí, vyrážku, větší objem moči, ztluštění kůže na rukou a nohou a snížení počtu bílých krvinek. Není proto vhodné užívat jej v průběhu těhotenství a kojení. Pozor, snižují i účinky kortikoidů a dalších léků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 7 =