Tuňák, lahůdka, která je ozdobou každého stolu

Tuňák patří k těm nejlahodnějším a nejzdravějším rybám vůbec, jenomže ve skutečnosti se situace má tak, že pravých tuňáků je málo. Navíc, což mnoho lidí bohužel neví, ani tuňák, není jako tuňák. Existuje hned několik druhů tuňáků, které se od sebe liší svou kvalitou, konzistencí, chutí i dalšími vlastnostmi. Pokud si tedy chcete na tuňákovi doopravdy pochutnat, měli byste před jejich nákupem něco vědět.

Vůbec to nejlepší a nejkvalitnější maso má tuňák křídlatý, který je znám i jako bílý tuňák. Tento tuňák se vyznačuje tučnější a pevnější svalovinou, jemnou a šťavnatou chutí, ideální jak pro pečení, tak i pro grilování a smažení. Vůbec tou nejlepší volbou je samozřejmě čerstvý tuňák, ale to v našich podmínkách není dost dobře možné, a tak volba tuňáka v konzervě nemusí být tou nejhorší. Při výběru konzervy s tuňákem si však také musíte dávat pozor, protože někteří nepoctiví výrobci jsou schopni do konzervy zabalit, kde co, jen ne tuňáka. Nejčastěji to pak bývá ryba podobná tuňákovi, která však ve skutečnosti kromě podobného jména nemá nic společného. Vyhýbejte se proto konzervám, které místo tuňáka obsahují tunce!

Výtečný tuňák z Vincente Marino

Vybírejte si pouze kvalitu, nejlépe spojenou s tradicí! Víte, jakého tuňáka mám nejraději? Toho vyrobeného ve Španělsku, nesoucí značku Vincente Marino. Je to sicilská značka se skoro stoletou tradicí, která se zaměřuje na poctivý lov ryb, jejich kvalitní zpracování i tradiční výrobu. Společnost založil ve dvacátých letech minulého století Santo Marino, rybář, který vytvořil ty nejdůležitější základy, vybudoval jméno i renomé a vše, co uměl naučil také svého syna Vincenta, kterému posléze firmu předal. I proto jejich výrobky po nich nesou hrdé pojmenování Vincente Marino. V průběhu let se rodina spolu s firmou rozhodla přesídlit do Oria, rybářského centra Kantabrijského moře, kde jsou ti nejlepší bílí tuňáci. Dnes se o společnost stará vnuk José s vnučkou Annou a i oni dělají vše proto, aby se na pulty s lahůdkami dostávaly pouze ty nejlepší produkty jejich výroby. Vůbec k těm nejvyhlášenějším patří právě skleničky (které mám i já nejraději) s naloženými filety bílého tuňáka křídlatého. Bílý tuňák v olivovém oleji Vincente Marino se vyrábí z tuňáka loveného na udici v Kantabrijském moři ve Španělsku. Ulovený tuňák se pak vaří ve vodě se solí. Po ochlazení se filety z těch nejlepších kousků bílého masa ručně oloupají a naloží do skleniček s olivovým olejem. Naložený tuňák se pak následně tepelně sterilizuje. Takovýto připravený tuňák nemá vůbec tmavé části, je velice jemný a šťavnatý. Vážně je to naprostá delikatesa, kterou můžete užít do mnoha různých receptů. Já ho třeba miluji v různých salátech anebo italských těstovinách.
Kde se dá u nás sehnat? Nevím, jak jiní, ale já preferuji internetový obchod s lahůdkami www.foodparadise.cz. Zkuste to i vy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 6 =