TOP jarní barva v módě 2016

Dnes jsem prošla pěknou řádku obchodů s oblečením, abych se podívala, co nám móda pro toto jaro uchystala a celkem jsem zklamaná. Všechny obchody jedou jako přes kopírák, takže se zdá, že celé město bude za chvíli plné neonek a lidí v oblečení s totožnými květinovými motivy a nápisy. Samozřejmě, že vše se nese i ve společném duchu střihů.

Je to zajímavé, protože i když barvami roku jsou světlounce modrá a růžová a stěžejní jarní barvou je pryskyřicově žlutá, ve skutečnosti v obchodech převažuje hlavně neonově oranžová a klasická broskvová, případně na žlutavém podkladě naleznete záplavu květinových motivů vyvedené v červených anebo modrých odstínech.

Barvy jara 2016 jsou mnohem pestřejší

Škála barev jara 2016 je však mnohem pestřejší. Vedle Barvy 13-1520 Rose Quartz a poklidné i harmonizující modré Serenity 15-391 bude velkým hitem pryskyřicově sluníčkově žlutá 12-0752 a broskvová v jemné i neonové variantě. Mým osobním ohromným favoritem je námořnická modrá, či přesněji podmořská modř 19-4049, která velmi dobře vypadá v kombinaci jak se serenity, tak i s jasnou žlutou nebo světle růžovou. Modré barvy toto jaro mají prim, protože třetí modrou v paletě je Limpet Shell 13-4810, což je úžasná výrazně světle modrá. Ideální doplňkovou barvou je Lilac Gray 16-3905, šili kovově šedá a barva v odstínu ledové kávy. Velmi důležitou barvou, ostatně tak jako každý rok, je jarní teplá červená zvaná fiesta 17-1564 a dále pak svěží a šťavnatá zelená 15-0146.

Rose Quartz

Rose Quartz má uklidňující smířlivý charakter, který má přesvědčivý jemný tón, který vyjadřuje soucit i vyrovnanost. Je to symbolika západu slunce i jarního pučícího květu. I když se nosit po celý rok, jde o naprosto skvělou barvu pro letní a jarní období. Ideální kombinace této barvy je s broskvovou, serenity a lilac gray.

Červená fiesta

Oranžová barva se objevuje ve škále top jarních barev po několik sezón a jinak tom není ani letos v případě broskvové nebo neonově oranžové. Když se pak oranžová smísí s klasickou červenou, vznikne teplý pozitivní odstín červené, který je mnohem světlejší a budí ve vás jen pozitivní pocity, spoustu energie a teplo. Tato barva je poměrně sytá a povzbuzuje v lidech svobodomyslnost. Má ohromnou sílu. Jde o divokou velmi živou barvu, která dokáže kontrastovat s uklidňující a měkčeji působícími barvami z top 10. Doporučujeme vám ji kombinovat se šťavnatou zelenou, podmořskou modří a Limpest Shell.

Broskvová

Mezistupněm mezi červenou a oranžovou, která se opakovaně objevuje v jarní top desítce je broskvová. Na rozdíl od oranžových z minulých let jde o mnohem jemnější odstín. Broskvová navozuje teplo a přístupnost. Rozumí se serenity, lilac gray i rose quartz.

Serenity

Serenity má blízko ke šmolkově modré, která je lehounká a vzdušná, tak spojená s nebem nad hlavou…

Už jen ten název o ní mnohé vypovídá, jedná se o barvu, která uklidňuje, je ideální pro relax i nostalgii. V designu pak přináší dojem prostoru. Barva ladí s broskvovou, podmořsky modrou a pryskyřicově žlutou.

Podmořsky modrá

Podmořská modř je inspirována námořní modří, která se tu objevila v minulých letech a která se od ní odlišuje vážně pouze minimálně. Na rozdíl od poněkud vážné námořnické modři má tento odstín větší šmrnc, je více pozitivní, světlejší a energetický. Dává vám šanci uniknout a osvobodit se. Vskutku nádherné jsou  kombinace této barvy s odstínem ledové kávy, pryskyřicové žluté i broskvové.

Pryskyřicově žlutá

Většina barev z top desítky působí spíše poklidně, harmonicky a relaxačně, tahle má však svůj drive, ohromnou energii a představuje jistý odklon od tématu. Je to ohromně pozitivní barva, která působí sluníčkově a přináší nositeli pocit štěstí a tím pádem i dobrou náladu. Skvěle vypadá v kombinaci s podmořskou modří, serenity a lilac gray.

Limpet Shell

Limpet Shell představuje svěží vodní odstín, který se zlehka kombinuje se zelenou. Jde svým způsobem o jistou variantu velmi jasné a výrazné tyrkysové. Barva působí pozitivně, svěže, ostře, moderně a stále si přitom udržuje uklidňující vliv.

Lilac Gray

Lilac Gray je v této paletě neutrální barvou, kterou je možno kombinovat se všemi, která dodává barvám stabilitu, půdu pod nohama a jistou subtilnost. Pozor nejde o klasický odstín šedé, ve svém podkladu má šeříkovou. Barvu doporučujeme kombinovat se svěží zelenou, červenou fiesta a ledovou kávou.

Ledová káva

Odstín ledové kávy se bude nosit po celý rok. Jde o mocnou neutrální barvu, která svou zemitostí dodává všemu ostatnímu stabilitu. Je měkká a jemná. Vytváří dokonalý soulad pro kombinaci se serenity, rose quartz a lilac gray.

Šťavnatě zelená

Poslední barvou z palety letošních trendových barev je šťavnatá zelená. Nositele vybízí k tomu, abyste vyzkoušeli něco nového, otevřeli se a šli vstříc něčemu novému a neočekávanému. Je ideální do městských stylů oblékání, kde představuje jeden dominantní prvek. Jde o hodně inspirující barvu. Kombinovat ji je vhodné s podmořskou modří, Limpet Shell a Serenity, což jsou všechno různé odstíny modré.

Co letos nesmí chybět ve vašem šatníku?

Trenčkot z kepru s vypíchnutými klopami, které se střihově podobají županu. Ideálně vyvedeném v Rose Quartz a Lilac Gray. Dalším nezbytným kouskem vašeho šatníku je keprová bundička vyvedená v křídově bílé barvě denimového střihu s velkými knoflíky, lemy a manžetami. Bundu je vhodné kombinovat s křídově bílou košilí a plnou kulatou sukní anebo hedvábnými šaty. Velmi žhavým kouskem dámského i dívčího šatníku je broskvové i neonově broskvové háčkované tričko. Jde o velmi zajímavý průhledný kousek, který může mít různou podobu. V módě budou i háčkované vrstvené sukně, které dokáží být elegantní i ležérní zároveň a nosit ji můžete různými způsoby. Při obnovování šatníku si nezapomeňte pořídit popelínovou košili s origami vzorem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 5 =