Peugeot se rozhodl dát šanci vyniknout chuti koření

Peugeot nejsou pouze špičková motorová vozidla, ale také i legendární mlýnky, které jsou symboly pro francouzskou vášeň pro gastronomii. Tyto kousky již neodmyslitelně patří k základní výbavě každého bistra, brasserie i noblesních restaurantů. I vy na nich jistě oceníte originální nápad, poctivé zpracování, nepřehlédnutelný design, letitou tradici výroby prvotřídní kvality, ruční výrobu s celoživotní zárukou na mlecí mechanismus.

 

Mlýnek Peugeot vypráví příběh, s nímž se hned tak nějaký jiný produkt pochlubit nemůže. Jde o symbol, která na první pohled nemá nic se značkou společného, na ten druhý však mnoho. Jak to?

Bratři Peugeotovi totiž původně vlastnili hamr na obilí, který v roce 1810 proměnili na výrobnu kovových ručních nástrojů. Jejich prvním produktem byly ruční pily a ocelové korzetové kostice.

S tímto mlýnkem na trh vstoupil v roce 1840. Ihned si jej nechali patentovat a vyráběl je v celkem velkém množství.  Do světa automobilismu vstoupila firma ještě později. A i když postupně přesedlali na výrobu aut, na mlýnky nezanevřeli a stále vyrábí unikátní kolekce mlýnků dotažených do těch nejmenších detailů. Preciznost se zachovala i po letech, kdy stále užívají dobře prověřeného know-how, které jsou zárukou spolehlivosti. Peugeot se u mlýnku může pochlubit mnoha prvenstvími. Revoluční u nich není jen samotný mlecí mechanismus, poprvé použitý u ikonických mlýnků na kávu, ale také myšlenka, že různé druhy koření potřebují odlišné způsoby mletí, aby se uvolnilo maximum chuti a aroma. Peugeot proto postupně vyvinul šest různých mlecích mechanismů, nejen na sůl a pepř, ale také na chilli papričky, na bylinky a koření, na muškátový oříšek a nejnověji i na vlhkou mořskou sůl. Hrubost mletí lze zpravidla nastavit utažením korunky, většina mlýnků Peugeot je však již vybavena systémem uSelect, který umožňuje volbu ze šesti přednastavených hrubostí mletí od jemného prášku po pořádné kusy pepře. Stejnou pozornost jako funkci mlýnků věnuje Peugeot i jejich vzhledu. Na trh uvádí mlýnky v tradičním i velmi současném designu, v decentních i zářivých barvách, z klasických i netradičních materiálů, vedle mlýnků mechanických také elektrické apod.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 5 =