Vánoční osvětlení = ty pravé Vánoce

Už za 90 dní tu budou Vánoce a před ním tu bude advent, abychom se na ten největší svátek v roce nachystali, navnadili a naladili. Možná vás z tohohle čísla začne cukat v oku, ale ještě před tím úděsem se na chvíli zastavte, nadechněte se a vydechněte a zkuste popřemýšlet jestli ty Vánoce jsou doopravdy o dárcích, stresu a věčném lítání. Nejsou! Jde o klid, rodinnou pohodu, hřejivé teplo domova, jedinečnou atmosféru a pocit štěstí. Ty dárky jsou jen pouhou třešinkou na dortu. K tomu teplu a atmosféře pak náleží různé dekorace, krb, plameny svíček, osvětlený stromeček i vánoční osvětlení.

Vánoční osvětlení, které v domě uchystá tu jedinečnou atmosféru spolu s vůní vanilky, skořice, badyánu a pomerančové hudby a za zvuku pěkných koled, to je to, co vás táhne ze zimy domů. Ještě si pak po úmorné práci napustit vanu a dát si trochu svařáku. To pak i pečení vanilkových rohlíčků a velký domácí úklid jde od ruky.

Interiérové vánoční osvětlení

Vánoční atmosféru, kterou tvoří záplava mihotajících světýlek a lehké přítmí prostě zbožňujeme. Kromě záplavy svíček ve svícnech a na adventním věnci však rok, co rok doma obývák i pokoje zdobí vánoční světelné řetězy, které si vždy dle nálady samy dodekorujeme. Vedle nich pak na oknech máme vánoční světelné dekorace. Nejde však o chanuka svícny, které obvykle v oknech vídávám, ale učarovaly mi norskou náladou protknuté hvězdy a malé lucerny. U dětí mám pak jednoduché jehlany, které spolu s vánočními soškami a vánočním řetězem vedeným přes garnýž, vytváří naprosto úchvatnou atmosféru.

Externí vánoční osvětlení

Ozdobený interiér je jedna věc, ale takovou tou k dokonalosti dotaženou tečkou, je ozdobený exteriér. Mno, jednoduše miluji vánoční atmosféru a to kouzlo Vánoc a bez těch světýlek by to prostě nešlo. A i když bydlím v paneláku, vždycky jsem chtěla mít o Vánocích pěkně ozdobený balkon. Ale říkám pěkně, ne nějak naházená cingrlátka a nějaký vánoční řetěz, který po rozsvícení způsobí naprostou barevnou blikající divočinu. Ne to fakt ne. Toužila jsem vždy po chvojí okolo zábradlí balkonu v něž by prosvítalo decentní čistě bílé měkké osvětlení a okolo celého balkonu by bylo jedno souvislé osvětlení. Můj muž dlouho protestoval, protože to viděl jako zbytečnost, utrácení peněz, vysokou spotřebu elektřiny (musel b se v tom fyzicky angažovat :-)) a kdo ví co ještě, ale já nakonec nevydržela. Náhodně jsem v jednom e-shopu – Pravda, sice jsem si nejprve vyslechla brblání svého muže, ale nakonec jsem měla nádherně vyzdobený balkon, což se nakonec líbilo i jemu a díky LED úspornému systému se ani náš účet za elektřinu nikterak neprohnul. Už se zase těším, až se mi za těch 60 dní takto vše doma rozsvítí. To si pak uvařím svařák, zachumlám se s dětmi do deky, všude jinak zhasnu a pustím si nějakou kouzelnou pohádku. Miluji tyhle chvíle a nejen o Vánocích, ale jen tehdy jsou ty okamžiky tak magické a svůj významný podíl má na tom vánoční osvětlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 7 =