Jak předejít chřipce

Už je to tu, podzim a spolu s ním k nám přichází i chřipková sezóna. Bacily na nás doslova útočí ze všech stran, tělo je navíc po létě mnohem citlivější na chlad. Navíc nastává doba, kdy dochází k pozvolnému úbytku ovoce, což se na nás také negativně podepisuje. Člověk má tak zcela přirozeně v tomto období poněkud oslabenou imunitu. Jak s tím předejít chřipce?

 

Pokud chcete na podzim své tělo nastartovat, měli byste začít s pravidelnými návštěvami finských saun. Ty tělo prohřejí, rozproudí v těle krev, podpoří funkci lymfatického systému, čímž se zvýší odolnost nejen vůči chřipce, ale i jiným chorobám a zlepší vám ještě k tomu i náladu. Délka saunování vám vystačí cca 10 minut. V sauně ležte př teplotě okolo 80 stupňů Celsia.

Kromě sauny pak do jídelníčku zařaďte vitamíny. Úbytek ovoce ve stravě můžete doplnit o vitamíny v podobě doplňku stravy, hlavně by mělo jít o vitamín C, ale pomoci vám mohou i citrony, citrusy naložené v medu se zázvorem, šípkové, rybízové a brusinkové mošty, a také i rybí tuk, brokolice, růžičková kapusta, kysané zelí, česnek, mléčné výrobky, játra a vaječný žloutek.

V neposlední řadě vám pak pomůže očkování. Je z jedné strany haněno a z druhé chváleno. V reálu je tomu tak, že očkování proti chřipce je fajn, pokud je vaše imunita zcela přirozeně oslabená, máte jinou chronickou nemoc, např. nemocné srdce anebo jestliže jste v důchodovém věku. V jiném případě je očkování u zdravých lidí spíše nevhodné. Každý rok se na chřipku vytváří nová vakcína a způsob úhrady se také různí. Některé roky se očkování dokonce již ani nehradilo. Uvidíme, jak tomu nakonec bude i tento rok.

Autorské právo: samotrebizan / 123RF Reklamní fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 1 =