Jak pečovat o kožené boty

Chcete, aby vaše kožené boty byly hezké déle než jen několik týdnů? Starejte se o ně. Kožené boty důkladnou péči vyžadují, a to mnohem více, než jakýkoliv jiný materiál.

 

Aby byly vaše boty pěkné, kupte si napínák, který udrží tvar vašich bot. Boty  nebudou zdeformované a neobjeví se na nich nevzhledné vrásky a rýhy. Napínáky užijte i tehdy, když boty navlhnou. Pak je nechte pořádně uschnout a napínák vytáhněte až po 24 hodinách.  Boty pravidelně čistěte a impregnujte minimálně 3 vrstvami kvalitním přípravkem. Dokud impregnace nestéká…

Boty čistěte navlhčeným hadříkem s jemným mýdlem. V leštění vám pomohou speciální utěrky z mikrovlákna. Hladkou kůži po očištění nakrémujte výživným krémem, a to pravidelně jednou za 10 dní. Broušenou kůži je nutno mnohem více chránit proti nečistotám. Impregnujte ji alespoň jednou týdně a čistěte ji pryžovými kartáči. Impregnaci nanášejte sprejem. Pomoci může i tzv. renovátor kůže s obsahem barevného pigmentu.

A ještě jedna věc, nenoste pouze jedny boty. Dopřejte jim odpočinek, aby mohly důkladně proschnout nejen zvenčí, ale i zevnitř. Boty střídejte minimálně jednou za 3 dny. Vždy přitom vnitřní stélku vystříkejte antibakteriálním sprejem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 7 =