Jak jsem se potrápila s výběrem obývací stěny

Říká se, že je snadnější vyhořet, než se stěhovat. Klišé, zdálo by se. Jenomže ouha, když stěhování zažíváte na vlastní kůži, víte jaká je skutečnost – o klišé rozhodně nejde. Nejvíc nám při změně adres dal zabrat obývák. Inu, ze čtverce do obdélníku o poloviční velikosti, to není žádná sranda. Z původního vybavení nám nakonec zůstala jen na míru vyrobená knihovna, která však náhle nebyla na míru, zato však výrazně ovlivnila celý vzhled obýváku. Také zařizujete obývák? Tak snad vám pomohou mé vlastní zkušenosti.

 

Abych si to stěhování doopravdy užila, stěhovala jsem se z cihlového domu do panelového. Slyšíte dobře, nebylo to naopak. I když na panelák skoro každý nadává, vesměs v něm bydlí dvě třetiny národa, takže proč ne já? Mno, jenže to jsem říkala ještě dříve, než jsem se jala zařizovat si obývák.

Zařizování obývacího pokoje

Čím jste začali vy, když jste zařizovali obývací pokoj? Nám knihovna v barvě třešně jasně napovídala, že v době, kdy světu vévodí buk, ořech a kdo ví, co ještě, nebude to jednoduché. Rozhodně u nás nehrozí nějaká IKEA. Po usazení knihovny na jediné vhodné místo jsme nastalo další dilema, jak pokoj vymalovat? Světle, jak jinak, aby se obývák v paneláku nezměnil v tmavou kobku. Soutěž mezi okrem, champaigne, krémovou, bílou kávou a slonovinovou,nakonec vyhrála champaigne. Po vymalování jsme s mužem stáli uprostřed obýváku a uvažovali co dál. No nic, -šli jsme pro koberec. Ano, stále jsme zastánci tohoto (pro někoho zastaralého) bytového doplňku. Rezavá pokoj příjemně zateplila.

Do té chvíle jsme se shodli, nyní však propukla vášnivá debata. Já tvrdila, že teď je čas na výběr obývací stěny, má drahá půlka chtěla jít do gauče. Do čeho byste šli první vy?

Výběr obývací stěny

My nakonec šli hledat obývákové stěny. Při výběru sedací soupravy, jsme totiž narazili, nenašli jsme nic, co by se nám líbilo, a tak jsme se rozhodli, že se zařizováním zkusíme jít od obývací sestavy. Jenže ani výběr stěny není zrovna hračka. Věděli jsme, že rozhodně nechceme v obýváku žádný mohutný kolos tak, jak tomu je u rodičů, víc jsme toho však nevěděli.

Moderní obývací stěny

Obývací stěny mohou mít různou podobu. Na trhu je ohromný výběr různých stylů, velikostí, designů i materiálů, což je sice pěkné, ale výběr to neulehčuje. Oběhali jsme toho spoustu, ale nebyli jsme spokojeni. Naopak, byli jsme ještě k tomu poměrně uštvaní. Obývák navíc zel prázdnotou. A právě tehdy přišla dobrá rada přátel – ZKUSTE TO NA INTERNETU! A fakt. Byli jsme sice zpočátku nedůvěřiví, ale velmi rychle jsme zjistili, že pokud chcete moderní obývací stěny, tak nákup skrze internet je ten nejlepší. Při našem hledání jsme totiž narazili na T-nabytek.cz, kde je šikovný filtr, který vám pomůže najít přesně to, co potřebujete, stačí jen zadat barvu, materiál, dekor a cenu. Vybírat si z finální nabídky je pak už velmi jednoduché.

Nákup sedací soupravy

To nejtěžší jsme si nechali na konec. Je neuvěřitelné, jaké dnes máte možnosti. Nejenže máte na výběr ohromné typů sedaček, ale mnohdy stačí říct a výrobci vám jsou ochotní a schopní udělat čalounění na míru. Nádhera, jenže to chce taky spoustu odvahy a kreativity. Typ sedačky nám po umístění obývací stěny padl do oka hned, ale potah, to byl oříšek. Když vám do ruky vrazí vzorkovník s více než 400 vzorky, které navíc ještě můžete vzájemně kombinovat, tak …. tak to pak máte zábavu na několik hodin. Nám trvalo celkem 4 hodiny, než jsme se nakonec dopracovali k rezavému hebkému potahu. Faktem však je, že když nám po měsíci sedačku dovezli, byla to vskutku taková třešnička na dortu. I sedačku jsme, vzhledem k první osvědčené zkušenosti, pořídili ve stejném e-shopu, jako obývákovou stěnu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 1 =