Vyzkoušejte jiskřivý drink Romana Foltána

Nechte se okouzlit uměním Romana Foltána, barmanské hvězdy, kterou časopis Forbes zařadil v roce 2015 mezi 30 nejtalentovanějších Čechů. Momentálně působí v oficiálně nejlepším hotelovém baru na světě, v londýnském Artesianu. 

Roman Foltán je znám, že neustále zkouší nové přísady a mnohdy i překvapivé kombinace, k nimž pečlivě ladí jednotlivé ingredience a poměry až k dosažení dokonalé chuti.

Vymyslel i jedinečný osvěžující drink, jehož základem je Becherovka, příjemnou hořkost mu pak dodává Chito Tonic a nevšednost dodává preso. Zdá se vám to prapodivná kombinace? Ale kdepak, vždyť tonic s presem již dávno s velkou oblibou míchají na jihu Itálie. Je to skvělý osvěžující nealko drink, který díky Becherovce získal vyšší hodnotu.

Při přípravě vám doporučujeme užít tonik Chita, který vyniká svou vyváženou hořkostí a vybrat si můžete hned ze 3 variant: Chito Tonic s přírodním výtažkem z kůry chinovníku s výraznou perlivostí a odlehčujícími citrónově-limetkovými tóny. Dále je tu Chito Ginger, v němž je přírodní výtažek ze zázvoru, což v nápoji rozvíjí ostrou a intenzivní chuť, kterou skvěle doplňují citrusové tóny. Unikátní hořkosladký nealkoholický aperitiv Chito Bitter pak obsahuje kůru jihoamerické angostury, výtažky z pelyňku, hořce a další bylinné a ovocné extrakty.

Recept na drink:

50 ml Becherovky, 125 ml Chito Toniku, led a nakonec malé preso.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 1 =