Řemeslné kurzy na statku Bernard

O statku Bernard vím už dlouho. Bylo to jedno z prvních center lidových řemesel, které se u nás v Česku objevilo. Bohužel vzdálenost od mého domova zapříčinila, že jsem se sem dostala až 10 let po jeho znovu otevření. Byť pozdě, ale přece. Jsem za to velmi ráda, protože je to vážně úžasný zážitek, který doporučuji všem rodinám. Na své si zde totiž přijde každý.

Pokud hledáte nějaký skvělý tip na výlet s dětmi, není nic lepšího v tomto podzimním období než návštěva Centra tradičních řemesel umístěných na Statku Bernard.

Kouzlo statku Bernard

Statek Bernard vás okouzlí již na první pohled. Je to nádherná hrázděná budova zasazená do kouzelného prostředí. Statek, jehož součástí nejsou pouze řemeslné dílny, ale i muzeum řemesel, penzion, restaurace a ZOO koutek, naleznete v Královském Poříčí, jen kousek od Sokolova a Karlových Varů. Okamžitě, když jsem toto místo spatřila, že jde o bezva místo pro děti.

Co bych na tomhle místě chtěla vyzdvihnout?

Statek Bernard má pro mne magické kouzlo, protože je to nejen úžasné místo, které uspokojí vaše oči, chuťové kanálky, ale i srdce a duši. Je to hotový ráj na zemi pro všechny milovníky řemesel, tradic a ručních prací. Nabízí zde totiž celou řadu workshopů, kurzů a dílen pro malé i dospělé. Vedle nejvíce navštěvovaných dílen keramiky a vitráže vám doporučuji absolvovat i další kurzy, které zde pravidelně provozují, jako třeba velmi voňavé kurzy výroby vonných svící, včelařské kurzy, řemeslné dílny nejen pro chlapy a dílny módního designu.

Kurz ruční výroby svící

Jelikož miluji stará řemesla a tradiční výroba svící mi byla vždycky velmi blízká, vybrala jsem si zdejší kurz ruční výroby svící. Byl to nezapomenutelný a hodně voňavý zážitek, který se nám na dlouho vryl pod kůži. Když se na to teď zpětně podívám, i když jsem s dětmi dříve nějakou tu svíčku doma vyrobila, mělo to hodně daleko do skutečného svíčkařského umění. Z kurzu jsem byla nadšená jak já, tak i mé děti, které hrdě odcházely se svou vlastnoručně vyrobenou svící.

Škoda, že nám ten prodloužený víkend, který jsme zde strávili tak rychle utekl.

 

Poznámka autora, PS, jen takový tip na závěr…Dříve než Statek Bernard necháte za zády, doporučuji vám navštívit zdejší Apathyku. Jedná se o další kouzelné místo, které vás zanese do starých časů. Nejenže to tu úžasně voní, ale v této dobové lékárně naleznete tradičně vyrobené bylinné čaje, tinktury, doplňky stravy, bonbony, voňavá mýdla a další přírodní produkty. Je to skvělé místo, kde můžete před svým odjezdem pro své blízké koupit dárečky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 4 =