Jak zavlažovat zahradu v období veder

Krásný trávník je vizitkou dokonalé zahrady a také i správné péče o zahradu. V letě je však mnohdy velmi náročná, jelikož v té době nastávají velká vedra a může zde být i problém s vodou, a to je spojeno s vysycháním porostu.

 

Ale i v těch největších vedrech můžete mít krásný trávník. Jak na to?

Základem je správné sekání

V létě sekejte častěji, ale nedoporučujeme udržovat délku menší než 3-4 centimetry. Pouze tak totiž může tráva pohodlně provádět fotosyntézu. Delší trávník tedy znamená hezčí trávník. Udržíte v něm více vláhy.

Zalévejte vydatně, ale méně často

V létě při větších vedrech potřebují kořínky trávníku brát vláhu z hloubky až 20 cm, je tomu tak proto, že voda se z povrchu rychle vypaří. Pouze v hloubce se udrží zásoby vody. Při zalévání dbejte na to, abyste zalévali vydatně. Voda se při slabé zálivce z povrchu odpaří a trávník tak zůstane bez vláhy. Nezalévejte jej během toho největšího vedra. Nejlépe ráno, aby voda mohla vsáknout do půdy.

Nesekejte při teplotních rekordech, dopřejte mu chladnou sprchu

tak, ak tomu je se zaléváním, tak je to i se sekáním, ve vedrech prostě nesekejte! Se sekáním počkejte až na chvíli, kdy bude chladněji. Místo sekání trávník pokropte studenou sprchou.

Mulčování

Posekaná, několikrát přeseknutá a rozdrcená tráva je ideální pro zelený pažit i v těch nevyšších hicech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 8 =