Veltlínské zelené vás osvěží nejen v parném létě

Veltlínské zelené je skvělé svěží víno, které je hojně užíváno do různých směsí a šumivých vín. Tato stará odrůda zelené vinné révy k nám dorazila z Dolního Rakouska, kde byla vyšlechtěna zkřížením odrůdy pojmenované St. Georgen s Tramínem. Za její domov se tedy udává nejen Dolní Rakousko, ale i severní oblast Itálie v okolí Valtelina.

Historie Veltlínského vína

To, kdy a odkud přišlo Veltlínské víno, je doslova detektivka. Dlouho se příliš mnoho o původu nevědělo a jeho stáří se odhadovalo na polovinu devatenáctého století. Až jednou byla zcela náhodně na pastvinách odhalena starobylá odrůda vína, St. Georgen, rostoucí u Eisenstadtu, u níž vědci zjistili, že se jedná o skutečného otce Veltlínského zeleného. Toto víno však bylo mnohem starší, než se původně myslelo, a tak se musely pozměnit dějiny tohoto unikátního vína. Bohužel ji v roce 2011 málem zahubili vandalové. Naštěstí se ji podařilo zachránit významným a známým vinařem Hansem Moserem.

O Vetlínském zeleném

Víno se do dnešních dnů nejvíce pěstuje právě v Rakousku, kde zabírá ¼ ze všech vinic. Veltlín se může pochlubit řadou jmen. Říká se mu v různých zemích doopravdy různě: Grünner Veltiner, Grünmuskateller, Weissgipfler, Zöldveltelini, Zleni Veltinač, Muškátel zelený, Ryvola bílá, Veltiner, Weiser Veltiner, Veltiner vert, Zöld veltelini, Zöld muskotály, Ranfol bianco, Bělošpičák, Grüner Weissgipfler nebo Zöld veltelini.

A proč vlastně Vetlínské?

Veltlínské, Veltiner a podobné názvy jsou odvozené od názvu alpského údolí v italské Lombardii – Valtellina, kde sepěstuje i její sourozenec, Veltlnské červené.

Jak bylo již výše řečeno, Veltlínské zelené se nejvíce v současné době v Rakousku a v severní Itálii. Právě odtud před časem pronikla do Maďarska, na Slovensko a na Moravu. V Čechách se to víno nepěstuje, zato na jihu Moravy je velice oblíbené, ostatně stejně jako v Maďarsku. V menším množství se Veltlínské pěstuje i v Chorvatsku, Slovinsku a Srbsku. Co se týče Německa, tak to ho skoro vůbec nezná. Pěstuje jej tam jen na malém kousku vinařství v oblasti Rheinhessen. Zajímavostí je, že se tato odrůda uchytila na malých plochách i v Austrálii, na Novém Zélandu a v USA.

Veltlínské zelené v Česku

V Česku se pěstuje v okolí Mělníka, Mostu, v Žernosekách, Roudnici a dále pak na Znojemsku, Mikulovsku, Podluží a na Velkopavlovicku.

Jak chutná Veltlínské?

Veltlínské se užívá k výrobě šumivých vín přidává se do směsí vín. Veltlínské je velmi chutné víno, které se hodí pro výrobu přívlastkových, slámových a ledových vín.

Toto svěží víno zajímavé zelenožluté barvy, s pronikavou vůní a středním tělem, má vyváženou chuť s jemnými peprnými akcenty. Ve víně podle toho, kde víno vyrostlo ucítíte chuť medu, lipového květu, pepře, cigaretového kouře, doutníku, zelených mandlí, hořkých mandlí i zralých mandlí, chřestu a muškátového květu.

Jak Veltlínské víno servírovat

Veltlínské je velmi osvěžující víno, a proto je i ideálním vínem pro vinný střik. Víno doporučuji podávat ke studeným masům, omáčkám, slaným předkrmům, vyzrálému hovězímu, rybám a neutrálním omáčkám. Nezapomeňte však nejprve Veltlínské víno nejprve důkladně vychladit na 10-12 stupňů Celsia.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 6 =