Jak správně nakupovat boty

Nakupování bot je možná větší věda, než jsme očekávali. Při nakupování bot se neřiďte pouze cenou a designem, ale také i tím, kam v nich budete chodit, jaký mají tvar (vůči vaší noze) a správnou velikost. Berte na vědomí, že pokud máte v botách strávit celý den, mělo by se vám v nich chodit příjemně. Při nákupu nových bot se však mnozí dopouští celé řady chyb, za které pak draze zaplatí puchýři a bolestmi nohou. Dbejte na správný výběr bot nejen u dětí, ale i u sebe.

  1. Při nákupu bot je nezkoušejte pouze vsedě, ale také i ve stoje. Projděte se v nich. Váha chodidla i jeho rozměr se musí v obuvi projevit naplno.
  2. I když máte na nákup bot málo času, vždy si vyzkoušejte obě boty, nejen jednu, protože většina lidí má rozdílná chodidla. Své děti při nakupování bot vybízíme k tomu, aby pohnuly palcem, my na to však zapomínáme. Správná a pohodlná obuv by měla být o půl centimetru větší, dovolí to zahýbat nám palcem a zabrání to deformaci prstů.
  3. Také si zapamatujte, že boty si kupujte ze zásady odpoledne. Nohy v té době bývají oteklejší a budou vám lépe sedět.
  4. Při zkoušení se v botách po obchodě několikrát dlouze projděte, abyste věděli, jak boty sedí.
  5. Při zkoušení mějte na nohách vždy ponožky anebo punčocháče podobné těm, jaké budete chtít v botách nosit.
  6. Větší komfort si můžete zajistit i speciálními vložkami, které zafixují nohu, aby neklouzala anebo s takovými, které pomáhají redukovat pocení. V obchodech je dnes široké spektrum různých vložek – antibakteriální, gelové i speciální vložky do lodiček. Zajímavé jsou gelové vložky do žabek, jež zabrání nejen vzniku oděrkám v meziprstovém žlábku, ale také zamezí tomu, aby klouzaly.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 1 =