55. ZLÍN FILM FESTIVAL (29. 5. – 4. 6.) láká mimořádně atraktivním doprovodným programem pro děti, teenagery i dospělé

  1. ročník se bude ve Zlíně konat ve dnech od 29. 6. – 4. 6. 2015. Akce je otevřena všem generacím. Každý den se můžete těšit nejen na bohatý filmový program, ale i na doprovodný program, jehož součástí jsou výstavy, divadelní představení, sportovní odpoledne, koncerty, autogramiády, odborné debaty, workshopy, zábava a poučení.

 

Letošní Zlínský filmový festival se bude prezentovat svým nezaměnitelným vizuálním pojetím. Výtvarnou koncepci 55. ročníku, inspirovanou kaleidoskopem, i festivalovou znělku navrhl zlínský rodák Petr Nikl. Tato výrazná a všestranná osobnost české kulturní scény se představí i v autorské divadelní hře “Jsem tvůj zajíc” 28. 5. 2015 od 19 hodin v Aule Academiacentra.

Divadelní zóna

Prostor vymezený všem formám živého umění bude návštěvníkům otevřen po celou dobu konání festivalu. V divadelní zóně v parku Komenského svou tvorbu představí nejrůznější divadelní soubory, např. Městské divadlo Zlín, na programu jsou také výtvarné workshopy s divadelní tématikou, každý večer pak divadelní představení pro dospělé.

Festivalový zámek

Epicentrem zábavy je zlínský zámek, který nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky od 1 – 12 let. Děti ve 2 patrech zámku a na nádvoří najdou široké spektrum možností vyžití, bohatě vybavené herny, projekci pohádek, prolézačky, kolotoče a další outdoorové aktivity. Rodiče mohou jít na výstavy nebo jazzové koncerty, které začínají ve 20. hodin. Největší hvězdou zámeckého jazzového pódia bude Laco Deczi, jehož koncert je na programu 30. 5. 2015.

Sporťáček

Jedinečnou příležitostí k setkání a sportování se známými osobnostmi je Sporťáček – festival sportu pro děti, který 29. 5. 2015 od 13 – 20 hodin ve Zlíně na 4 místech: na Stadionu mládeže, v tenisové hale Růmy nad Stadionem mládeže, ve Sportcentru Maty a ve venkovním bazénu Městských lázní Zlín. Sportovně-zábavní odpoledne představí četné sportovní disciplíny i s možností vše si na místě vyzkoušet. Chybět nebude prezentace jednotlivých svazů a oddílů i sportů pro děti s hendikepem, vše doplněné o důležité informace odborníků. V průběhu celého odpoledne se odehrají nejrůznější soutěžní klání, exhibiční vystoupení, rozhovory či autogramiády za účasti známých hokejistů, fotbalistů, atletů, účastníků mistrovství světa i olympiády a také populárních herců, režisérů, moderátorů a zpěváků.

Výstavy

Stěžejní akcí v této části doprovodného programu 55. Zlín Film Festivalu bude retrospektivní výstava mapující tvorbu držitele Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež a letošního jubilanta Adolfa Borna. Svým osobitým rukopisem se zapsal pod řadu dnes již legendárních nejen pohádkových příběhů a právem mu náleží místo v síni slávy. Výstava bude veřejnosti přístupná v Galerii Václava Chada ve zlínském zámku od 28. 5. 2015. Tradiční výstava výtvarně pojatých filmových klapek 119 originálních děl významných českých umělců bude k vidění v prostorách Kongresového centra Zlín. Po jejich dražbě v poslední květnový den si návštěvníci budou moci prohlédnout speciální panely s retrospektivou filmových klapek z předešlých ročníků a současně i s prezentací Zlín Film Festivalu. Tvorbě známého zlínského animátora, výtvarníka, režiséra, autora řady filmových klapek a čerstvého sedmdesátníka Ladislava Pálky bude věnována výstava v Galerii Pod radnicí. Vernisáž se uskuteční 2. 6. 2015 od 17 hodin. Za kostýmy z nové pohádky Sedmero krkavců zájemci zamíří do obchodního a zábavního centra Zlaté jablko, kde bude vystaveno 5 kostýmů, další 2 budou k vidění v Kongresovém centru Zlín. Letošní Zlín FILM FESTIVAL bude provázet i výstava jedné z největších soukromých sbírek vydání knihy Malý princ ve střední Evropě.

Koncerty

V rámci koncertního programu zde vystoupí celá řada oblíbených zpěváků a hudebních skupin, jako třeba Buty, Dasha, No Name, Zrní, AG Flek, Michal Hrůza a Čankišou. Koncerty se budou vždy konat v 19,30 před projekcemi letníh kina na Open Air Place pod někdejším Domem umění.

Zlatá stuha

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům těch nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Jedná se o jedinou cenu v ČR zaměřenou výhradně na českou literaturu. Na Zlín Film Festivalu proběhne s Petrou Braunovou a výtvarná dílna s Renátou Fučíkovou, které jsou nominovány na ocenění Zlatá stuha.

Film Industry

Film Industry bude hostit malý sál Kongresového centra Zlín. Program bude jak pro novináře, tak i odborné veřejnosti a všem zájemcům o hlubší znalost filmového průmyslu. Letos se zaměří na největší výzvy české filmové scény, např. problematikou nelegálního stahování filmů.

Film-lab

Filmovou laboratoř představí současné audiovizuální techniky pro televizní a filmovou tvorbu. Návštěvníci, primárně studenti filmových škol, si budou moci prohlédnout 6 samostatných pracovišť –  2 tv studia, zvukové, ruchové pracoviště a další.

Autogramiády

Zpěváci, hudební skupiny, herci, režiséři, výtvarníci a další významní festivaloví hosté se během celého festivalu budou neúnavně podepisovat svým fanouškům – každý den vždy od 17 hodin v prostorách obchodního a zábavního centra Zlaté jablko na náměstí Míru.
www.zlinfest.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =