Co získáte zateplením panelového domu?

Zateplením panelového domu snížíte spotřebu za energii na vytápění a také tím ochráníte stavbu jako takovou.

Bohužel u starších panelových domů dochází vlivem špatné konstrukce a zanedbanou tepelnou izolací mezi panely, špatnou dobetonávkou ke srážení vodní páry na svařených stycích jednotlivých panelů. Ty pak ale rezaví a dochází i k dalšímu poškozování stavby.

Vnější zateplení panelového domu dokáže tento neblahý jev zastavit, ba co víc, dokáže ho odstranit a zamezit tak další destrukci. Aby byl efekt dokonalý, je vhodné při zateplování rovněž vyměnit i stará okna za plastová. Pozor, nikdy by nemělo dojít pouze k samotné výměně oken, to naopak problém ještě více zintenzivní.  Zateplení je prostě nutné udělat pokaždé a všude, včetně parapetů a vyčnívajících zdí.

Zateplit panelový dům můžete dvěma způsoby. V tom prvním užijete kontaktní zateplovací systém, při němž je izolační hmota nalepena a upevněna hmoždinkami na stěnu domu. Izolace je pak zakryta tenkou omítkou. K zateplení se v tomto případě užívá polystyren nebo minerální vlna. Polystyren je omezen požárními předpisy.

Druhou variantou je zateplování vnějších stěn panelových domů odvětrávanou fasádou. Izolace se zde upevňuje pomocí roštu, jenž je na vrchu zakryt libovolným materiálem (hliníkové lamely, plast). Z vnější strany izolace je odvětrávací vzduchová vrstva která umožňuje jednoduché odpaření případných vodních par.

Při sjednávání zateplení domu se nebojte obrátit na pomoc odborníka, jde přeci jen o finančně velmi nákladnou záležitost  a pro laika i velmi nepřehlednou. Jistě vám poradí, co bude pro váš dům nejlepší.

Zateplením panelového domu panelák uzdravíte, eliminujete jeho hnití, snížíte náklady na energii, zvýšíte komfort bydlení a prodloužíte domu jeho život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 6 =