Terra Creta, synonymum pro zdravý životní styl

Když přiletíte do Chanie, do nosu vás praští svěží přímořský vzduch, již kousek za ní však ucítíte příjemnou vůni mandarinkovníků, mandloní a olivovníků, jimiž je okolní krajina doslova posetá. Zdejší sady snad nemají konce a kam oko dohlédne rostou tyto stromy bohatě obsypané plody.

Miluji tuto krajinu a nikdy nedám dopustit na zdejší produkty. Každé léto si odtud odvážím tamní kosmetiku, domácí mýdla, koření a oleje. Vedle toho z mandlí a jadérek citrusů vede prim olivový olej. Ostatně právě ním nás zde vítají již po příjezdu. Jedná se o zdejší olivový olej Terra Creta, na nějž jsou Kréťané náležitě pyšní. Mají také proč, získal celou řadu ocenění a v současnosti představuje to nejlepší, co svět olivového oleje nabízí. Řecko je ostatně jejich největším světovým producentem. Olivový olej a olivy ostatně ztělesňuje klasickou surovinu typicky řecké kuchyně.

Jsem ráda, že v posledních letech se můj oblíbený olivový olej Terra Creta začal objevovat i u nás. Nemusím se s jeho nákupem omezovat na léto a užívat si jeho výhod po celý rok. Musím se totiž přiznat, že tento olivový olej neužívám pouze jen k vaření, ale i v oblasti péče o tělo. Olej Terra Creta přidávám do svých koupelových solí a koupelového oleje, a pak  v době, když byly mé děti malé, užívala jsem jej místo drahé a poměrně dráždivé dětské kosmetiky a jak to dětem svědčilo. Inu, ne nadarmo se o olivovém oleji říká, že se jedná o elixír mládí a jeho konzumace patří ke zdravému životnímu stylu.

Zdraví prospěšné účinky olivového oleje

Olivový olej patří k těm nejprospěšnějším surovinám na světě. Účinně bojuje proti vzniku rakoviny, podporuje metabolismus cukrů a tuků, ošetřuje suchou pleť, napomáhá trávení, podporuje funkci žlučníku a žluče, koriguje hodnotu bilirubinu, posiluje játra a zlepšuje vylučování toxinů, zlepšuje střevní mikroflóru, bojuj proti zácpě, má nízkou kalorickou hodnotu, dodává těl energii a rychle zasytí, zvyšuje citlivost na inzulín, napomáhá hubnutí a je ideální pro různé diety.

 

Oleje Terra Creta do České republiky dováží společnost Pemap, která je také má ve své nabídce ve svém eshopu Pemap.cz vedle dalších kvalitních řeckých potravin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 3 =