Proč hrát o prázdninách online hry

V tomhle úmorném horku zabavit děti, je doopravdy obtížné. Samozřejmě, že by bylo ideální, kdybychom všechny tyto dny strávili někde u vody, ale kdo z nás si může dovolit dvouměsíční oddech od práce. V průběhu naší práce je vak zapotřebí nějak děti zabavit a v těchto vedrech to nebývá vždy jednoduché.  Na zabití dlouhého času, byly obvykle dobré různé hry.

Hry online

I když se nám svět počítačů nemusí líbit, pro dnešní generaci je ovládání počítačů základem gramotnosti. Pokud své děti k počítačům nebudete pouštět, nejenže budou mimo kolektiv vrstevníků, ale omezujete jim i uplatnění se v budoucím povolání, neb ovládání počítačů není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Online hry mohou být řešením. Dítě se hraním her nejenže zabaví, ale nenásilně se naučí základům ovládání počítače. Je dobré jej mít však pod kontrolou a vědět, co a kde si hraje. Ne všechny hry na počítači však musí být špatné, tak jak se to média snaží často prezentovat, existují i takové hry, které dítě nenásilnou formou rozvíjí, učí jej, poskytují mu různé informace, dítě si procvičuje krátkodobou paměť, postřeh, logiku a další dovednostní znalosti. Takové prospěšné hry online jsou například Mah jong, Farma, Coolsonian Escape a podobně.

Mah jong

Mahjong je původní čínská hra, kde se hraje s čínskými kameny a jejíž vynalezení je připisováno Konfuciovi. V průběhu staletí prošla celou řadou změn, úprav pravidel až se dopracovala k moderní verzi pro jednoho hráče. Ve hře je 136 anebo 144 kamenů, které se dělí do třech skupin – kolečka, bambusy, znaky a kdy jsou některé z nich i očíslované od 1 – 9, přičemž má každé číslo po čtyřech kamenech. Vyhráváte tehdy, pokud celou pyramidu rozeberete a úspěšně spárujete všechny kameny, takže vám nezbyde ani jeden kámen.

Farma

Farma je strategickou hrou, v níž se musíte starat o svá políčka. Aby se vám dařilo, musíte sázet, zalévat, sklízet, prodávat a myslet na to, jak se stát úspěšným farmářem. Dítě se zde učí přemýšlet logicky, učí se zodpovědnosti a začíná si uvědomovat, že bez práce nejsou koláče.

Coolsonian Escape

Coolsonian Escape je hra se Scooby Doo. Spolu s ním dítě cvičí své přemýšlení a logické uvažování. Ve hře luští celou řadu rébusů a hádanek a stává se tak i bystřejším.

Pokud máte své dítě pod kontrolou, a víte, co si hraje, nemusí počítačové hry vždy znamenat nějakou špatnost a nebezpečí. Naopak mohou pomoci vašemu dítěti v jeho rozvoji.

 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Napsat komentář