Test osobnosti

Stojíte na rozcestí a nevíte, co bude dál. Ať už je to volba střední školy, vysoké školy anebo změna povolání při vašem rozhodování vám mohou pomoci psychologické testy temperamentu. Tyto testy můžete za celkem vysoký poplatek vyplnit po objednání přímo u psychologa anebo bez čekání na odborných portálech zaměřených na výběr povolání.

Jak si vybrat povolání

Ne každý ve svých patnácti letech ví, co by chtěl celý život dělat. Výběr oboru vzdělání je přitom velice důležitým rozhodnutím, které dítě celoživotně ovlivní. Pokud s výběrem oboru svého budoucího vzdělání váháte, tak můžete vyzkoušet test osobnosti.

Test osobnosti

Test osobnosti RIASEC jsou odborné testy, které využívají i psychologové. Jedná se o testy osobnosti, které mohou pomoci klientovi s výběrem svého budoucího zaměstnání. Tyto testy byly vytvořené podle holandského prototypu a zaměřují se na aktuální zaměření temperamentu toho daného člověka. Testy osobnosti RIASEC jsou složeninou celkem pěti slov:

  • Realistic – realistické
  • Investigative – investigativní
  • Artistic – umělecké
  • Social – sociální
  • Enterprising – podnikavý
  • Convenctional – komerční

TEST o celkem 48 otázkách vám pomohou zorientovat se, jaké máte zájmy, jakého jste spíše zaměření a jak si vybrat povolání. Tento test však není vhodný pouze pro budoucí středoškoláky, je vhodný pro každého, jež stojí na rozcestí a zvažuje, kterou cestou se vydat.

Recenze testu osobnosti

Tento test jsem si vyzkoušela. Na testy tohoto charakteru, které se nalézají na internetu, mám svůj osobitý názor. Popravdě, nic moc dobrého si o nich nemyslím. Když se mi naskytla možnost vyzkoušet si tento test, po chvilce váhání jsem přikývla. Byla jsem zvědavá, jak dalece bude výstižný. Takovéto testy temperamentu jsem před časem absolvovala i u psychologa. Ty však měly mnohem více otázek. Kladla jsem si proto otázku, zda to bude mít vliv na konečný výsledek. Popravdě řečeno mi vyšlo, dá se říct totožná odpověď. Jsme ráda, že jsem tam, kde mám být. Všechna má povolání, která mne doposud doprovází, byla označena za víc než ideální. I když přeci jen mne jedna věc překvapila, prý bych byla nejlepší jako kuchař. Jako velitel Pekelné kuchyně možná, jestli bych měla sama skákat okolo hrnců, tak to by asi nebylo zrovna to, po čem sním. Konečné rozhodnutí je však na vás. Po vyplnění testu osobnosti a vyškrtání políček s nabídkou povolání, jež byste rozhodně nechtěli dělat, vám pak vyjede konečná tabulka. Z této tabulky zjistíte, jestli jste spíše realista, podnikavec, či umělec a na tomto podkladě vám pěkně popořadě vyjede sloupec s nabídkou zaměstnání, kde byste se mohli uplatnit.

Mé hodnocení

Tento test nerozhoduje za vás, jen vás nasměruje a nastaví vám v zrcadlo. Někdy máme úžasné sny, ale jen stěží se staneme zpěváky, když neumíme vůbec zpívat. Bohužel, ne všechny věci jsou tak viditelné, a proto je dobré, když tu jsou odborné testy, které vám v tom pomohou.

Jelikož tento test není žádnou hříčkou, ale skutečně odborným testem osobnosti založených na poznatcích C. G. Junga, dá se předpokládat, že vzhledem k tomu, že za jeho absolvování na vlastní žádost u odborníka zaplatíte celkem vysokou částku, i tento bude oproti nějakému konečnému poplatku. Cena takovéhoto testu osobnosti absolvovaného na internetu je však mnohem nižší a výsledky máte v ruce během několika okamžiků, přičemž ambulantně provedené testy máte v ruce kolikrát až za několik týdnů. Vyberte si proto podle svého vlastního uvážení to nejlepší. Tento test osobnosti vám pomůže odhalit nejen vaše silné stránky, ale i slabiny, na které se pak můžete zaměřit.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

zdroj obrázku: sxc.hu – lusi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 9 =