Předokenní (venkovní) rolety

V rámci nejrůznějších úspor dochází k masivnímu vyměňování dosavadních nevyhovujících dřevěných oken za moderní úsporné a ekonomicky výhodnější plastové okna. Problém však často nastává při instalaci rolet, či žaluzií. Bez těchto prvků, které náš byt chránili před nepříjemným slunkem a vlezlým pohledem zvenčí, si dnes svůj život umí představit jen málokdo. Bohužel u plastových oken můžete narazit na jistý problém.

Bylo tomu tak u nás. Jelikož jsme v jisté oblasti, kde vlastní byty a domy jistá nejmenovaná společnost, která se díky dotacím rozhodla o masivní výměnu stávajících ztrouchnivělých oken za nová plastová. Venkovní zateplení však již v plánu nemá, ale tak to je jiný příběh.

Faktem je, že na nás byl vyvinut celkem dost jasný nátlak, že si musíme objednat stínící prvky od té a té firmy za dost nevýhodnou cenu. Zjistili jsme si však, že nás k tomu nemůže nikdo donutit a na rozdíl od ostatních nájemníků jsme s díky odmítli.

Rolety

Stálo nás to sice trochu hledání, ale nakonec jsme našli to, co jsme potřebovali. Celkem nás to i překvapilo – do módy jsou zase rolety. I když …

Pokud vezmu v potaz dovolenou u moře, tak právě tam jsme si vlastně právě tyhle rolety nemohly vynachválit. Také se vám zdáli praktické a jednoduché na ovládání? Věděli jste, že tyto rolety jsou realizovatelné i u nás? No, my to nevěděli, ale byli jsme nadšení. I hned jsme se začali zajímat o bližší informace a možnosti.

Předokenní rolety

Venkovní rolety si možná u nás dáváte nejvíce do spojitosti s obchody, kde slouží hlavně jako bezpečnostní prvek. Když je večer, rolety se po uzamčení krámu zvenku zatáhnou a vy nejenže nevidíte, co je za roletami ve výloze, či v obchodě, ale i vniknutí přes rolety je poněkud obtížné, protože jsou vyrobeny z různých kvalitních pevných materiálů.

Předokenní rolety mohou být právě i pro tuto vlastnost dost dobře použitelné i u vás doma. Takové předokenní rolety totiž zajistí, jak dostatečné zastínění interiéru, tak i stálý přísun vzduchu zvenčí, a přitom zvyšují i bezpečnost.  Venkovní rolety v létě chrání před teplem a horkým vzduchem a v zimě naopak brání zbytečnému úniku tepla. Na rozdíl od žaluzií více tlumí zvuk příchozí zvenčí.

Montáž

Nemusíte se ničeho obávat, montáž venkovních rolet je vskutku jednoduchá. Následná manipulace jednoznačně také. Záleží jen na vás, co vám více vyhovuje, zda ruční ovládání anebo motorové. Montáž nemusí být pouze u nových staveb a je reálná i u takových staveb, kde jsou asymetrická a netypická okna. Pořídit si můžete přesně takové rolety, které se budou hodit k vašemu domu. Nakonec tak mohou být i významným designovým prvkem, který dá punc honosnosti, či luxusu.

Co jsme zjistili a nikde to není uvedeno, venkovní rolety navíc chrání interiér před vlezlým větrem, průvanem, či profukováním. Dále jsme také zjistili, že s těmito venkovními roletami je uvnitř méně prachu, než se žaluziemi, takže my jsme naprosto spokojeni.

Výběr rolety

Jestli se rozhodnete pro předokenní rolety, vybírejte si u takové firmy, která má za sebou léta praxe, doporučení a je vám ochotná poradit. Rolety by měly být vždy z kvalitních materiálů (hliníku) a měly by dosedat na parapet, mají mít i bočnice, vodící lišty se neobejdou bez kvalitního těsnění, jež zaručuje plynulý a tichý chod.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

zdroj obrázku: rolety

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 5 =